Haber

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Edirne’de Onur Akın Konseriyle Sona Erdi

Edirne 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Belediye tarafından düzenlenen Onur Akın konserine katılan binlerce kişi, Cumhuriyetin 100. yılını coşkuyla kutladı. Edirne Belediye Başkanı tüm Edirnelilerin Cumhuriyet Bayramını kutladı Recep Gürkan “Bu ülkenin nereden geldiğini bilenler, bu ülkenin tarihini bilenler, bu ülkenin emperyalistlerin ayakları altında ezilmesine isyan edenler bugün Türkiye’nin her yerinde Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor. Kutlayamayanlar da var. Ama biz sonsuza kadar Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar kutlayacağız.” “Bunun kalıcı olacağına yemin edenler, biz Edirne’de Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz, Onur Akın’la birlikte kutluyoruz” dedi.

Edirne Belediyesi’nin hafta boyunca düzenlediği 100. yıl etkinlikleri Onur Akın konseriyle sona erdi. Onur Akın’ın Saraçlar Caddesi’ndeki konserine yaklaşık 40 bin Edirneli katıldı. Değerli Sanatçı Onur Akın, en güzel şarkılarını Edirne, Edirne halkı ve Cumhuriyet için seslendirdi.

Ünlü sanatçı, bu anlamlı günde sahnede ve Edirne’de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, şöyle konuştu: Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Cumhuriyetin 100. yılında kendisini sevdikleriyle buluşturduğu için teşekkür etti. Onur Akın, en güzel şarkısını Edirne halkı için seslendirirken, konserde vatandaşlar da coşkulu anlar yaşadı. Belediye Başkanı Recep Gürkan ve eşi Esra Gürkan, konseri Edirne halkıyla birlikte izledi. Daha sonra eşi Esra Gürkan ile birlikte sahneye çıkan Belediye Başkanı Recep Gürkan, ünlü sanatçı Onur Akın’a çiçek takdim etti.

Gürkan, Onur Akın’a teşekkür ederek Cumhuriyetin 100. yılını kutladı. Nazım Hikmet’in “Kuvayı Milliye Destanı” başlıklı şiirini okuyan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kalbi Cumhuriyet için atan, kalbi özgürlük için atan, kalbi bağımsızlık için atan, kalbi Mustafa için atanların Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” dedi. Kemal Atatürk ülkemizin her yerinde, bu ülke nereye giderse nereye?” Buraya geldiğimizi bilenler, bu ülkenin tarihini bilenler, bu ülkenin emperyalistlerin ayakları altında ezilmesine isyan edenler bugün Türkiye’nin her yerinde Cumhuriyet Bayramını kutluyor. Kutlayamayanlar da var. Ama biz, Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmaya yemin etmiş olanlar, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. “Edirne’de yıldönümümüzü kutluyoruz, Onur Akın’la birlikte kutluyoruz. Bayramınız mübarek olsun” dedi.

Onur Akın da “Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk” diyerek tüm hayranlarını İzmir Marşı’nı söylemeye davet etti. Konsere katılan binlerce kişi, Cumhuriyetin 100. yılını İzmir Marşı’nı birlikte söyleyerek kutladı.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu