Haber

Pasaport skandalıyla gündeme gelen AK Partili belediye başkanı adaylığını geri çekti

Gri pasaportlu kişilerin kaçırıldığı haberleriyle gündeme gelen Elazığ’ın AK Partili Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya adaylığından çekildi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sabahattin Kaya, adaylığından vazgeçtiğini belirtti.

Kaya, “Başarı öyküleriyle dolu 10 yıllık hizmet serüvenimizin sonuna 31 Mart 2024’te ulaşmış olacağız. AK Partili Akçakiraz Belediye Başkanı adayları ve belde belediye başkanımızla defalarca istişarede bulunduktan sonra destek vermeyeceklerini belirttiler. Her koşulda ve her durumda beni ve kendi aralarında fikir birliğine vardıklarını.” .

“Kentimiz ve partimiz adına seçmenler arasında kutuplaşma ve kaos yaratmamak adına adaylık sürecinden kendimi çekiyorum” diyen Sabahattin Kaya, şöyle konuştu: “AK Partimizin aday göstereceği adayımıza başarılar diliyoruz. Görevi emanet edin, partimizin ve liderimizin yanında olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Belde sakinlerimizin ve tüm samimi halkımızın, onlara destek olacağımızı bilmelerini istiyoruz.” “Sevgili dostlarımıza şükranlarımı sunuyor, esenlikler diliyorum.”

Olayın ardından İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatılan Sabahattin Kaya, şunları söyledi: “Vatandaşlar işsiz ve çaresiz… Burayı bırakıp iş bulsunlar dedik. Bana mantıklı geldi. Yük olacak insanlar.” Türkiye Cumhuriyeti’ne buradan gidiyorlar, euro, altın, dolar gönderiyor, anne ve babasına güven veriyor.” “Bir şeyin kârı zararından fazlaysa doğrudur, helaldir, güzeldir. Ben de o mantıkla baktım.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu