Haber

MHP’li Özdemir’in Develi’deki kanalizasyon sorununa ilişkin sorusu yanıtlandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’in, Develi ilçesi Zile Mahallesi’ndeki yerleşim yerlerine kanalizasyon suyunun dağıtılmasına ilişkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye sunduğu yazılı soru, olumlu karşılandı. cevap. Bakanlık, Özdemir’e foseptik çukurunun KASKİ tarafından düzenli aralıklarla temizlendiğini ve temizlendiğini söyledi.

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir; Kayseri’nin sorunlarını meclis gündemine taşımaya devam ediyor. Son olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye yazılı soru önergesi sunan Özdemir’in Develi ilçesinin Zile Mahallesi’ndeki yerleşim yerlerine kanalizasyon suyunun dağıtılmasına ilişkin sorusu yanıtlandı. Bakanlığın yanıtı şöyle: “Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden alınan bilgiye göre; Kayseri İli Develi İlçesi Zile İlçesi’nde uzun yıllardan beri kanalizasyon hattı bulunmakta ve bu hat fosseptik ile son bulmaktadır, teklifte bahsedilen sorun ortaya çıkmıştır. Tarım arazilerinde bulunan fosseptik çevresinde yeni yerleşim yerlerinin oluşmasıyla gündeme gelen Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin, “Belediyenin Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin belirli aralıklarla fosseptik söküm ve temizliğini yaptığı, proje çalışmasının bu kapsamda yapıldığı belirtildi. Fosseptik deşarjından kaynaklanan sorunu bölgenin imar planı dikkate alınarak ortadan kaldırmaya devam ettiğini, projenin bitiminde ihaleye çıkılarak sorunun çözüleceğini ifade etti.

MHP’li Özdemir’in Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na sunduğu yazılı soru önergesi şöyle;

“Develi İlçesi Zile Mahallesi’nde atık suların toplandığı bölgede meydana gelen sızıntı ve kanalizasyon suyunun yerleşim yerlerine dağıtılması nedeniyle çevre ve insan sağlığının olumsuz etkilendiği yöre sakinleri tarafından belirtiliyor. Bu kapsamda ,

1-Konuyla ilgili bakanlığınıza ulaşan bir bilgi var mı?

2-Develi İlçesi Zile Mahallesi’nde bağ evlerinin bulunduğu alana döküldüğü iddia edilen kanalizasyon sularının engellenmesi için gerekli girişimlerde bulunuldu mu?

3-Zile İlçesinde kanalizasyon sistemi var mı? Bir sorun varsa nasıl çözülecek? Atık ve atık suların toplanacağı yeni bir tesisin projelendirilmesi planlanıyor mu? – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu