Haber

Scooter’ına el konulan Martı CEO’su Öktem’den Kadıköy Belediyesi’ne ‘Referandum’ göndermesi

Yerli mikro mobilite girişimi Martı’nın CEO’su Oğuz Alper Öktem, belediye ekiplerinin Kadıköy’de scooter toplamaya başlamasına tepki gösterdi. Öktem, Fransa’nın başkenti Paris’te yapılacak referandumla ilgili Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’na da mesaj gönderdi.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, ilçedeki scooter sayısının kontrolden çıktığını belirterek, sayının yasal olana kadar düşürülmesini talep etti; aksi takdirde scooterların toplanacağını duyurmuştu.

Söz konusu çıkışın ardından belediye bu sabah saatlerinde scooterları toplamaya başladı. Belediye ekiplerince toplanan scooter’lar için toplam 49 bin 360 TL’lik cezai işlem uygulandı.

Odabaşı bugün yaptığı açıklamada, ” Kadıköy’de bu yeni nesil mobilite araçlarının kullanımının kontrol altına alınmasını istiyoruz. Kaldırım işgallerine son vermesini istiyoruz. Kaldırımda yayalar için uygunsuz ve izinsiz bir şekilde park edilmesine karşıyız. Çabamız kaldırımları sadece yaya kullanımına açmak.terimleri kullandı.

“Odabaşı Bey, her gün onlarca şikayet gelse, alabileceğiniz maksimum şikayet 99 x 365 gün = 36 bin 135 olur. Ancak Martı’ya sadece ‘Kadıköy’e daha çok scooter istiyoruz’ diyen Kadıköylü sayısı. ”Son 12 ayda 101 bin 874.”

Martı’nın kurucusu Oğuz Alper Öktem, Kadıköy Belediyesi’nin kararına karşı çıktı. Öktem, Fransa’nın başkenti Paris’te scooter kiralama hizmetleriyle ilgili 2 Nisan’da yapılacak referanduma da değinerek, şunları söyledi: Paris referandumu Kadıköy’de yapılsa sonuç belli‘ dedim.

Hasarlı scooterların fotoğrafını paylaşan Öktem, “Görüntülerde mavi ve kırmızı martıların kilitlerini kestiğinizi üzülerek görüyoruz. O kilitler 600 TL.

Öktem ayrıca Kadıköy Belediyesi’nden talep edilen ‘Park yasaklı harita alanı’nın kendilerine ulaşmadığını vurgulayarak analizin kolay olduğunu sözlerine ekledi ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu