Haber

Londra polisinden açıklama: Şarkıcı O’Connor’ın ölümü şüpheli bir vaka olarak görülmüyor

Polisin yaptığı açıklamada, dün yerel saatle 11:18 sıralarında. Sinead O’Connor‘ile ilgili Londra‘nin güneydoğusundaki konutta hareketsiz olduğuna dair ihbar aldıkları belirtildi.

Açıklamada, olay yerinde yaşamını yitiren O’Connor’ın yakınlarına haber verildiği belirtildi.

Ayrıntıların olayı soruşturan savcı tarafından paylaşılacağı bilgisine yer verilen açıklamada, 56 yaşındaki İrlandalı müzisyenin ölümünün şüpheli bir olay olarak değerlendirilmeyeceği bildirildi.

Yusuf İslam: Kardeşim Şüheda Vefa…

23 yıl sonra Londra’ya taşınan O’Connor, iki hafta önce yaptığı sosyal medya paylaşımında önümüzdeki yıl çıkacak albümünün ardından Avustralya, Yeni Zelanda, ABD ve Avrupa’yı kapsayan turneye çıkacağını duyurmuştu.

O’Connor, ölümünden önceki son paylaşımlarından birinde, geçen yıl 17 yaşında intihar eden oğlunu kaybetmenin kendisini nasıl etkilediğini anlatmıştı.

İrlandalı müzisyen, 2018 yılında Müslüman oldu ve Şüheda Sadakat Davitt adını aldı.ancak müzik kariyerinde Sinead O’Connor’u kullanmaya devam edeceğini açıkladı.

O’Connor gibi daha sonra Müslüman olan ve Yusuf İslam adını alan Cat Stevens da O’Connor’ın ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada, “Sinead O’Connor lakaplı ablam Şüheda Sadakat’ın vefat haberine üzüldüm. Merhametli bir insandı. Allah rahmet eylesin”ifadesini kullandı.

O’Connor, müzik kariyeri ve hayatı hakkındaki 2021 otobiyografisinde “Herkes pop yıldızı olmak istiyor ama ben protesto şarkıcısıyım. Göğsümde sadece çıkarmak istediğim şeyleri taşıyorum. Şöhret arzum yok”değerlendirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu