Teknoloji

Apple, ‘Çerçevesiz iPhone’ İçin Samsung ve LG’yi Çektiğini Açıkladı

Güney Kore merkezli sağlam haber kaynaklarından The Elec, bugün ABD merkezli teknoloji devi Apple hakkında değerli bir haber paylaştı. Departman kaynaklarından edinilen habere göre Apple, ekran teknolojileri konusunda tedarikçilerini köşeye sıkıştırıyor. Apple’ın böyle bir şey yapmasının sebebi çerçeve kalınlığını düşürmek. Edinilen bilgilere göre Apple, Samsung ve LG tamamen çerçevesiz OLED ekranlarÜretmesini istiyor.

Aslında Apple, son yıllarda iPhone’ların çerçeveleri konusunda ciddi. yapılan iyileştirmeler . Ancak Güney Kore’den gelen bir haber, Apple’ın bunlarla yetinmeyeceğini gözler önüne seriyor. Apple’ın talepleri etkileyici olsa da, Samsung ve LG kolayca göze alamaz benziyor En azından departman kaynaklarına göre durum böyle.

“Seri üretim aşaması için hala zamana ihtiyaç var”

Konsept tasarımı.

Edinilen bilgilere göre Apple’ın istediği ekran teknolojisi, LG ve Samsung’un tek başına yapabileceği bir şey değil. Kesik kaynaklara göre Apple’ın çerçevesiz ekranlar için iPhone’u iç mekandakapsamlı bir çalışma yapması ve kasa içindeki tüm bölümleri bu yeni ekran teknolojisine uygun hale getirmesi gerekiyor. özçekim kamerası Bu, Face ID sensörleri ve anten gibi aklınıza gelebilecek tüm segmentleri içerir. Bu tür bir teknolojinin seri üretime geçebilmesi için branşman kaynaklarına hala ihtiyaç duyulmaktadır. uzun bir zamana ihtiyacın olduğunualtını çiziyorlar.

Bu ortada; Ekran çerçevesini ortadan kaldırmak için aslında aktif olarak kullanılan bir teknoloji var: Kavisli ekranlar . Samsung’un amiral gemisi telefonlarında kullandığı kavisli yapı, çerçevenin görüş alanından büyük ölçüde uzaklaşmasını sağlıyor. Buna yazılım desteği de eklenince çerçeve sorunu ortadan kalkıyor. Ama Apple kesinlikle böyle bir şey yapmıyor. istemiyor ifade edilir. Apple’ın istediği, tamamen düz bir panel çerçevelerden kurtulmak. Bunun ne zaman mümkün olacağını bekleyip görmekten başka çaremiz yok.

haber-aybasti.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu