Haber

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş uyardı: Hatay depreme hazır değil, hükümet bizi yok sayıyor

Depremler nedeniyle büyük yıkım yaşayan Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın katıldığı bir programda depremle ilgili uyarılarda bulunduğu ortaya çıktı. Programda Hatay’ın depreme hazırlıklı olmadığını söyleyen Savaş’ın, “37 dönüm arazi istedim, bununla ilgili kentsel dönüşüm istedim, her şeyi yaptık, bakanlık yapmadı. Hatta 5 buçuk yıl bize cevap verdi” dedi.

‘BAKANLIK BİZE CEVAP BİLE VERMEDİ’

Cumhuriyet’in haberine göre Lütfü Savaş’ın “Hatay tekrarlanacak büyük bir depreme hazır mı?” sorusuna Lütfü Savaş’tan yanıt geldi. İki hafta önce moderatörlüğünü Cansu Canan Özgen’in yaptığı ’40’ adlı programda Güneydoğu’da yaşanan korkunç deprem sonrası yeniden gündeme geldi. gelmek.

Savş’ın kullandığı ifadeler şöyle: “Hayır, hazırlıklı olmak için genel hükümet ve belediyelerin işbirliği yapması gerekiyor. Biz ne kadar mektup yazarsak atalım, özellikle bakanlıklara, çoğu bize cevap bile vermiyor. Antakya’nın üst mahallelerinde heyelan bölgesi var, 37 dönümlük bir arazi, bir kısmı mezarlık olarak kullanılıyor, kentsel dönüşüm istedim, her şeyi yaptık, 5,5 yıldır bakanlık bize cevap bile vermiyor. Tepkisiz bakanlık ile depremden korunmak için ne yapabilirsiniz?”Bütünsel düşünen hükümetler ve belediyeler bütüncül bir siyasete eşlik eder. Maalesef hükümet bizi görmezden geliyor.”

haber-ferizli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu