Yaşam

Bornova Muhtarları Atatürk Filminde Buluştu

izmirBornova ilçesinin muhtarları, Bornova Belediye Meclis Üyesi ve Makedon Göçmenler Derneği Bornova Şube Başkanı Ercan Kahya’nın daveti üzerine Atatürk sinemasında buluştu.

Bornova eski Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Ercan Kahya, Bornova’nın otuz muhtarını Atatürk sinemasının özel oturumuna davet ederek keyifli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Aras Bulut İynemli’nin Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırdığı “Atatürk 1881 – 1919”, yetimken kahramana dönüşen Atatürk’ün hayat hikayesini anlatıyor. Serinin ilk filminde Mustafa Kemal’in milli mücadelenin lideri olma yolunda basamakları çıktığı dönem sinemaya konu oluyor. Değerine değinen Ercan Kahya, tüm vatandaşlarımızın mutlaka izlemesi gereken değerli bir eser olduğunu söyledi. Gösterimin sonunda muhtarlarla birlikte poz veren Kahya, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü tanımanın ve tanıtmanın bir görev olduğunu, bu tür sinemaların bu hedefte önemli rol oynadığını söyledi. söylenmiş.

Gösterime katılan muhtarlar da sinemanın oldukça etkileyici olduğunu belirterek, kendilerini bu sinemaya davet eden Bornova Belediye Meclis Üyesi ve Makedonya Göçmenler Derneği Bornova Şube Başkanı Ercan Kahya’ya teşekkürlerini iletti.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

ula-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu