Haber

Abidin Paşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi İnşaatına Hız Verildi

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Abidin Paşa Köşkü’nü Milli Gayret Müzesi’ne çevirerek Ankara’nın ve Cumhuriyet’in 100 yıllık tarihine sahip çıkıyor. “100. yılımızda müzeyi tanıtacağız” diyen Taşdelen, “Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzemizin inşaatına devam ediyoruz. Milli Mücadele’yi son teknoloji ile anlatacağımız müzemiz bu bağlamda Ankara’da bir ilk olacaktır.”

Ankara ve Mustafa Kemal Atatürk’ün temellerini attığı Cumhuriyetimiz 100. yılını kutlarken, Çankaya Belediyesi yerel yönetim olarak geçmişine sahip çıkmaya devam ediyor. Bu kapsamda Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in girişimiyle 1886-1894 yılları arasında yapılan ve mülkiyeti Çankaya Belediyesi’ne ait olan Abidin Paşa Yalısı, “yer” olarak da bilinen tepede Ankara’ya kazandırılır. karaciğerin en son bozulduğu yer”. Cumhuriyet yıllarında Türk ordusunun subay ihtiyacını karşılayan Sınıf-i Türlüye Subay Tayini’nin bulunduğu Abidin Paşa Köşkü, Atatürk’ün şahsi ziyaretleri ve konuşmaları açısından çok değerli bir yere sahiptir. Ulusal Çaba Müzesi.

HEM YENİLEME HEM SON TEKNOLOJİ

Bu kapsamda müzenin üretim çalışmalarına hız verildiği görüldü. Müzede yenileme çalışmaları yapılırken, müzeye gelecek ziyaretçiler için ülkemizin kurtuluş ve kuruluş çabalarını yaşatmak amacıyla son teknolojinin kullanılacağı üç boyutlu sunumların hazırlıkları yapılıyor. hızla devam ediyor.

TAŞDELEN: ANKARA’DA BİRİNCİ OLACAK

Abidin Paşa Köşkü’nü Ulusal El Sanatları Müzesi’ne çevirerek Ankara’nın ve Cumhuriyet’in 100 yıllık tarihine sahip çıkan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, şunları söyledi:

“Ebedi istirahatgahı Çankaya’da bulunan Atatürk’e yakışır hizmetler yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Abidinpaşa Köşkü Milli Emek Müzemizin üretimine devam ediyoruz. Milli Mücadele’yi son teknoloji ile anlatacağımız müzemiz bu kapsamda Ankara’da bir ilk olacaktır. Anıtkabir’e gelen her yabancı ziyaretçi Milli Emek Müzemizi de ziyaret edecek. Böylece Ankara’nın değerli bir eksikliği tamamlanmış olacaktır. Müzemizi Cumhuriyetimizin 100. Yılına armağan edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu