Haber

ABD’deki COVID-19 yardım fonundan 280 milyar dolardan fazla çalındı

Associated Press (AP), ABD hükümetinin Kovid-19 yardımına toplam 4,2 trilyon dolar ayırdığını bildirdi.

Raporda olay, “ABD tarihinin en büyük dolandırıcılığı” olarak nitelendirilirken, bu miktarın 280 milyar dolardan fazlasının çalındığı, 123 milyar dolardan fazlasının ise çöpe gittiği belirtildi. Bunun Kovid-19’a yönelik toplam yardımın yüzde 10’una tekabül ettiği belirtildi.

Müfettiş ve uzmanlar ise, yardım başvurularına getirilen kısıtlamaların çok az olduğunu ve denetimin yetersiz olduğunu savunarak, hükümeti Kovid-19 salgınının başlangıcında yardım için ayrılan fonları hızlı bir şekilde dağıtmaya çalışmakla suçladı. bunun dolandırıcıların işini kolaylaştırdığını söyledi.

Yetkililer, dolandırıcıların işsizlik maaşı almak için hapishanelerdeki mahkumların ve ölülerin sosyal güvenlik numaralarını kullandıklarını ve bunu ülke genelinde birçok eyalette yaptıklarını söyledi.

Washington Doğu Bölge Başsavcılığı Dolandırıcılık ve Beyaz Yakalı Hatalar Birimi şefi Dan Fruchter, “Burada herkesin erişebileceği sonsuz bir para havuzu vardı. İnsanlar bunun yasal olmasa da toplumsal olarak kabul edilebilir olduğunu düşünerek kendilerini kandırdılar. “

ABD Adalet Bakanlığı’nın COVID-19 Dolandırıcılıklarını İcra Birimi Başkan Yardımcısı Mike Galdo, yardım fonlarının çalınmasıyla ilgili olarak “Bu, benzeri görülmemiş miktarda bir dolandırıcılık” dedi.

Washington yönetiminin bugüne kadar aralarında askerler, rahipler, diğer görevliler ve suç işleyenlerin de bulunduğu 2 bin 230’dan fazla kişiyi dolandırıcılıkla suçlayarak bir süreç yürüttüğü ve binlercesiyle ilgili soruşturmanın devam ettiği söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu