Haber

Ürdün Kralı II. Abdullah, Gazze’ye yardımın devamı ve insani ateşkes çağrısında bulundu

Ürdün Hükümdarı II. Abdullah, Gazze Şeridi’ne yardım ulaştırılmaya devam edilmesi ve uluslararası insani kuruluşların çalışmalarının sekteye uğramaması için savaşın durdurulması ve insani ateşkes uygulanmasının zorunlu olduğunu belirtti.

Kraliyet Mahkemesi’nden yapılan açıklamaya göre Kral II. Abdullah, Ürdün’de bulunan ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken’i başkent Amman’da kabul etti.

Görüşmede Kral II. Abdullah, Gazze Şeridi’ne kesintisiz gıda, su, ilaç ve yakıt ulaştırılmasına yönelik uluslararası çabaları yoğunlaştırmaya ve Gazze’de faaliyet gösteren yardım kuruluşlarına destek olmaya davet etti.

Kral II. Abdullah, Gazze Şeridi’ne yardım ulaştırılmaya devam edilmesi ve uluslararası insani kuruluşların çalışmalarının aksamaması için Gazze’deki savaşın durdurulması ve insani ateşkes uygulanmasının zorunlu olduğunu vurguladı.

Filistin-İsrail çatışmasını sona erdirmenin tek yolunun iki devletli çözüme dayalı adil ve kapsamlı bir barışa ulaşmak için siyasi bir ufuk yaratmak olduğuna işaret eden Ürdün Hükümdarı, askeri veya güvenlik çözümlerinin başarılı olmayacağı uyarısında bulundu.

Kral II. Abdullah, ülkesinin, başkenti Doğu Kudüs olan, 4 Haziran 1967 çizgisinde bağımsız ve egemen bir devlet kurarak Filistin halkının yasal haklarını elde etmesi konusunda desteklemeye devam ettiğini vurguladı.

Bugün Ürdün’ün başkenti Amman’da, İsrail’in Gazze Şeridi’nde devam eden saldırılarını görüşmek üzere 5 Arap ülkesinin dışişleri bakanları ve ABD Dışişleri Bakanı Blinken’in katıldığı bir toplantı düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu