Haber

Türkiye, ABD’nin ‘S-400’ teklifini reddetti!

Dışişleri Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Habertürk’te katıldığı canlı yayında F-35 ve S-400’lerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin F-35 projesine dönüşüyle ​​ilgili kendisine yöneltilen soruyu yanıtlayan Çavuşoğlu, “Biz şu anda F-35’e dönelim demiyoruz, paramızı verin diyoruz. Çünkü biz kendi millimizi üretiyoruz. Bunun için gerekli mekanizmaları da kurduk. Ancak ABD ile aramız hiç fena değil, FETÖ Amerika’da, Amerika PKK’YPG’yi destekliyor” dedi.

“BAĞIMSIZLIĞIMIZ, HÜKÜMETİMİZ NEREDE?”

ABD’nin S-400’lerle ilgili çeşitli tekliflerde bulunduğunu kaydeden Çavuşoğlu, “Bunun kontrolünü bize verin, başka yere verin, doğrudan egemenliğimizi ilgilendiren teklifler yaptı. Bağımsızlığımız, egemenliğimiz nerede?” söz konusu.

ABD’nin Türkiye’ye Rusya’dan aldığı S-400’leri Ukrayna’ya gönderme teklifinde bulunduğunu kaydeden Çavuşoğlu, “ABD S-400’leri Ukrayna’ya gönderir misiniz dedi, hayır dedik.”

“CUMHURBAŞKANIMIZIN VE AK PARI’NIN OYLARI ARTIYOR”

Çavuşoğlu, seçimlerle ilgili de açıklamalarda bulundu. “Bu seçim bir beka meselesidir”söz konusu.

Çavuşoğlu da “Antalya’da yansımalar çok iyi, gerçekten beklediğimin de ötesinde. Çünkü biliyorlar ki bu seçim kritik bir seçim. Toplumun her kesimiyle diyaloğumuz çok yerinde. İnşallah ilk tıpta biter. Hem Cumhurbaşkanımız hem de AK Parti artıyor.”değerlendirmesini yaptı.

“BİRBİRİMİZİ SEVİYORUZ”

Çavuşoğlu, “Muhalefet seçmeni ile konuşuruz, selamlaşırız. Seçime gidiyoruz, düşman değiliz. Biz birbirimizi her zaman severiz, saygı duyarız. Herkes Antalya’yı örnek gösteriyor.

“MUHALEFET TÜRÜ ÇOK GÜÇLÜ”

AK Parti’nin oy oranı şu anda yüzde 40’ın üzerinde. Muhalefetin üslubunun çok sert olduğunu düşünüyorum. Mitinglerde kaba konuşuyorlar.

“14 MAYIS SEÇİMLERİNİ BİR BEKA KONUSU OLARAK GÖRÜYORUM”

14 Mayıs seçimlerini bir beka sorunu olarak görüyorum. Kılıçdaroğlu, bize karşı aday ve ittifak olan Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakacağımızı, FETÖ ve PKK ile bağlantılı olanları görevlerine iade edeceğimizi söylüyor. Mahkemeye gidenler mahkemeyi kazanırsa mecburen iade ediliyorlar. Kılıçdaroğlu, mahkeme tarafından iade edilmeyenleri söylüyor. Bu kişilerin bakanlığa dönmesi beka sorunu değil mi?”

eldivanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu