Teknoloji

TikTok gözünü YouTube’a dikti: Video süreleri 30 dakikaya çıkarıldı

ve Instagram gibi platformlar, TikTok’un kısa video özelliğini kopyalayarak günümüzde pek çok kullanıcının ilgisini çekmeyi başardı.

Fakat Tiktok, artık kısa resimler yerine daha uzun resimler eklemek için çaba gösteriyor.

2022 yılında yapılan güncellemeyle video süreleri 10 dakikaya çıkarıldı. Bu, yaratıcıların ve kullanıcıların daha uzun görüntüler sunmasına olanak tanıyarak platformun kapladığı alanı genişletti.

Daha sonra Mart 2023’te yapılan bir başka güncellemeyle TikTok, ücretli erişim gerektiren 20 dakikalık videoların yayınlanmasına izin verdi.

TikTok’ta video süresi 30 dakikaya çıkıyor

Alınan bilgilere göre TikTok, platformda 30 dakikalık videoları test ediyor. Şirket bu sayede doğrudan YouTube ile rekabet etmek istiyor.

Yeni özellik şu an için test aşamasında olduğu için ne zaman kullanıcıların kullanımına sunulacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor.

TikTok’un bu değişikliği YouTube ile rekabetinde önemli bir adım olarak görülüyor. YouTube, uzun yıllardır video paylaşım platformu pazarında lider konumdadır.

Ancak değişikliğin TikTok’un kısa video formatının çekiciliğini azaltıp azaltmayacağı da merak konusu.

Yatay ekran modu da geliyor

Özellikle birçok kişi platformu hızlı, kısa görüntüler için kullandığından, herkes TikTok’ta daha uzun görüntüler istemez.

Öte yandan şirket, daha uzun görsellerin rahatlıkla izlenebilmesi için bazı bölgelerde halihazırda videoları yayına almış durumda. yatay tam ekran modutest etmeye başladı.

TikTok Çin’de test etti

TikTok Çin’de Douyin adı altında faaliyet gösteriyor. Platform, 2022’de Çin’de yükleme sınırını klip başına 30 dakikaya çıkardı.

Douyin’in bu hamlesi muhtemelen kullanıcılardan olumlu tepkiler aldı. Bu yüzden TikTok, Çin’de uyguladığı sistemin aynısını dünya çapındaki kullanıcılara sunmak istiyor.

Kullanıcılar daha fazla para kazanabilir

Uzun videoların kısa videolardan daha fazla para kazandırdığı bir gerçektir. TikTok’ta video sürelerinin 30 dakikaya çıkması özellikle içerik oluşturucuları sevindirebilir.

Çünkü daha uzun görseller, ön görsel ve orta görsel reklamlara göre daha fazla para kazanma potansiyeline sahip olacaktır.

TikTok’un gelecek planları hakkında daha fazla bilgi geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu