Haber

Sıtkı Kürüm son yolculuğuna veda etti

Hayatını kaybeden Karabağlar Belediye Eski Başkanı Kasım Sıtkı Kürüm son yolculuğuna uğurlandı.

2009-2014 yılları arasında Karabağlar Belediyesi Kurucu Başkanlığı yapan Kürüm için Karabağlar Belediyesi önünde tören düzenlendi. Törene Kürüm’ün ailesinin yanı sıra CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, CHP Başbakan Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda katıldı. , Konak Belediyesi Eski Başkanı. Muzaffer Tunçağ, Karşıyaka Belediyesi Eski Başkanı Cevat Durak, Menemen Belediyesi Eski Başkanı Tahir Şahin, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, meclis üyeleri, Karabağlar Belediyesi çalışanları ve muhtarlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Önder Selvitopu, Kürüm’ün her zaman sevecen ve dost canlısı yapısıyla anılacağını söyledi.

Kurucu belediye başkanı olmanın zorluğuna dikkat çeken Lider Selvitopu, “Böyle değerli bir insandan belediye başkanlığını almaktan onur duydum. Karabağlar, Kürüm Bey’i unutmayacak ve adını mutlaka yaşatacaktır. Tüm arkadaşlarının, ailesinin ve sevenlerinin acısını paylaşıyorum. Işıklarda uyumasına izin verin!” söz konusu.

Başkan Selvitopu, acılı günlerden geçtiğimizi vurgulayarak, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Kürüm’ün oğlu Uğur Kürüm de üzüntüsünü paylaşan herkese teşekkür etti.

Kürüm, Narlıdere Şehitlik Camii’nde ikindi namazının ardından Yukarı Narlıdere Mezarlığı’na defnedildi.

Kürüm’ün biyografisi

1953 doğumlu olan Sıtkı Kürüm, 1978 yılında Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Siyasi kariyerine 1973 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nde çeşitli görevler üstlenerek başlayan Kürüm, 2002 yılında Konak İlçe Başkanlığına seçildi ve bu görevi üç dönem sürdürdü. . Kürüm, 2004 yerel seçimlerinde Konak Belediyesi Meclis Küme Başkanı olarak görev yaptı. 2009 yılında CHP’den Karabağlar Belediye Başkanı seçilen Kürüm evli ve üç çocuk babasıydı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu