Haber

SANKO Üniversitesi aday öğrencilerini bilgilendiriyor

Gaziantep Simya Koleji 12. sınıf öğrencileri SANKO Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Müdür Yardımcısı Halil Güneş, Danışmanlar Gamze Birgin, Hande Polattaş ve Hande Polater’in eşlik ettiği üniversiteyi gezen adaylara akademisyenler tarafından bilgi verildi.

Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğr.Gör. Üye Doç. Dr. Necla Benlier’in amacı, birey ve toplum sağlığını koruyan, sağlık ve hastalıkta insan vücudunun biyolojik ve moleküler sistemlerine hakim, bilimsel ve kanıta dayalı tanı ve tedavi yöntemlerini uygulayabilen çağdaş doktorlar yetiştirmektir. , temel klinik bilgi, beceri ve tutumlara sahip, ulusal ve uluslararası sağlık sorunlarına karşı duyarlıdır. söylenmiş.

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Doç. Benlier, “Tıp mezunları, sorumluluk, duyarlılık ve özveriyle topluma hizmet edecek bilgi, beceri ve davranışlarla donatılmış olarak mezun olurlar” dedi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Tuba Ustaoğlu da eğitim-öğretim sürecinde derslerin verildiği ana bilim dalları hakkında bilgi verdi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Görmek. Burcu Bağcı, öğrencileri fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünde verilen eğitimler, laboratuvarlar, klinik uygulama alanları, mesleki istihdam olanakları ve akademik kadro hakkında bilgilendirerek mesleğe davet etti. Res. Doç. Görmek. Ebru Karaslan ise toplumun temel çalışma alanlarından biri olan hemşirelik mesleğinin kendine has bilgi yükü, görev ve sorumlulukları olduğuna dikkat çekti.

Tanıtım Ofisi Başkanı Sema Tavşancı’nın öğrencilere öğrenci kulüpleri, üniversitenin burs ve imkanları hakkında bilgi vermesinin ardından ziyaret fotoğraf çekimi ile son buldu. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu