Haber

Özel’den Hatipoğlu’na: Siyasi yan kesicilikle AKP’ye transfer olan biri

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Eskişehir’de, 100. Yıl Cami ve Tesisleri açılışına katıldı. Açılışa Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, İbrahim Arslan ve Utku Çakırözer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce de katıldı.

NEBİ HATİPOĞLU’NA YÜKLENDİ

Özgür Özel, Eskişehir İYİ Parti’den milletvekili seçildikten sonra AK Parti’ye geçen ve son olarak AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye başkan adayı olan Nebi Hatipoğlu’na eleştirilerde bulundu.

Hatipoğlu’nun, “Ben başkan olduktan sonra Birlik vakfı ve diğer vakıflara maddi manevi kapılarımı açacağım” sözlerine tepki gösteren Özel, “Eskişehir’in daha bir yıl önce AKP’ye itirazı olan, MHP’ye itirazı olan ve Eskişehirlilerden, Eskişehir’in Cumhuriyetçilerinden, Atatürkçülerinden oy alan, ‘AKP’ye muhalefet edeceğim’ diye alan, ‘onların yerine biz iktidardayız’ diye oy alan birisi, o günlerde aynı zamanda o iktidardan yüksek miktarda şirketlerine teşvik alıyormuş. Bu teşviklerin gereğini seçimden hemen sonra partisini değiştirerek, Eskişehirlilerin oylarını alıp, Eskişehirliler bilmiyor mu oyu AKP’ye vermeyi, MHP’ye vermeyi. Sana vermişler, bir milli irade hırsızlığıyla, bir siyasi yan kesicilikle AKP’ye transfer olan birisi, şimdi de diyor ki, Eskişehir’i ben yöneteyim. Eskişehir’i Kazım Kurt yönetirse, Ahmet Ataç yönetirse, bugüne kadar hocanın yönettiği gibi Ayşe Ünlüce yönetirse kim kazanıyor, 80 binlik Eskişehir kazanıyor, 5 mahalle kazanıyor, halk kazanıyor. Peki o siyasi irade hırsızı oyları çalıp kaçan kazanırsa ne olacakmış? Dün il başkanımı dikkatli takip ettim kapalı bir toplantı, bir vakıf toplantısı, AK Parti’ye yakın bir vakıf toplantısı, diyor ki kendisi ‘Hele bir seçileyim, Belediyenin bütün imkanlarını bu vakfa açacağım. Bütün vakıflara açacağım’. Yani Eskişehir başkanlar size kazandırıyor ya milli irade hırsızı beyzade kazanırsa Birlik Vakfı kazanacakmış, TÜRGEV kazanacakmış, TÜGVA kazanmış, daha beteri Ensar Vakfı kazanacakmış. Sizin paranızı Yılmaz hocanın 20 yıldır, 30 yıldır emek emek biriktirdiklerini, Ahmet Ataç’ın ve Kazım Kurt’un sizin vergilerinizle su paralarıyla ortaya çıkardıklarınızı onlar hizmet dönüştürür size verirken, o evlatlarımızı koruyamayan istismarcıların Ensar Vakfı’na Eskişehir’i peşkeş çekecekmiş. Yok öyle şey, yok öyle şey, yok öyle şey. Biz buradayız, Eskişehir burada. Eskişehir’i kimseye peşkeş çektirmeyi” diye konuştu.

CAMİ AÇILIŞINA KATILDI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ardından Seyitgazi kara yolu üzerindeki Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Asri Mezarlığı’nda yapımı tamamlanan 100. Yıl Camisi ve tesislerinin açılışına katıldı. Özgür Özel, caminin altında yer alan gasilhaneler, taziye evini gezerek Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’den bilgi aldı.

Aylar önce Yılmaz Büyükerşen’in kendisini arayarak ‘Camiyle, namazla aran nasıl?’ diye sorduğunu anlatan Özel, “Dedim, bayram namazlarına giderim. Cumaya gider misin? Cuma namazına giderim. Ramazan ayının ilk cumasını bana ayırır mısın?’ dedi. Bir cami yaptık son olarak onu açıp Eskişehir’e 100’ncü yıl camisini emanet edip, görevimi büyük bir iç huzuruyla teslim edeceğim’ dedi. Bugün üç kentte programımız vardı, programımıza ilk yazılan program cami açılışı oldu” dedi.

Konuşmasının son bölümünü Filistin’e ayıran Özel, kalıcı ateşkes çağrısında bulunarak şunları söyledi:

“Ramazan mübarek gündeyiz ama Filistin de zulüm sürüyor. Şu ana kadar çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 32 binden fazla insan katledilmiş durumda. Bir kez daha Filistin için kalıcı ateşkes ve barış çağrısında bulunuyoruz. 1969 sınırlarında başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletini savunuyoruz. Üçüncü genel başkanımız Bülent Ecevit’in Yaser Arafat ile kurduğu dostluk ve Filistin’e verdiği desteği, CHP’nin kurumsal tavrı olarak bir kez daha tekrar ediyor, önce tüm İslam coğrafyasına ve tüm dünyaya barış getirmesini mübarek ramazanın diliyorum. Böyle bir eseri Eskişehir’e kazandıran herkese çok teşekkür ediyorum”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de cami inşaatının yaklaşık üç yılda tamamlandığını ve yapımına yaklaşık 8 milyon 800 bin lira harcandığını söyledi. Özel ve beraberindekiler camide ilk duanın okunmasının ardından cuma namazı kıldı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu