Haber

Otoyol ve tesis hırsızları yakalandı: 93 sabıka kaydı var

Otoyol ve tesis hırsızları yakalandı: 93 kabahat kaydı

Hırsızlık anları kameralara yansıdı

TEKİRDAĞ – Tekirdağ ve çevre illerdeki yol ve dinlenme tesislerinden hırsızlık yapan 2 kişi jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan 2 hırsızın toplam 93 sabıka kaydının olduğu ortaya çıktı.

İstanbul-Edirne Karayolu üzerinde Çorlu ve Ergene ilçelerindeki dinlenme tesislerinde meydana gelen diğer 4 otomobil hırsızlığı ve soygun-yağma olayında ise vatandaşlara ve mola veren turistlere ait araçların camları kırılarak, araçtaki para ve değerli eşyalar çalındı. İhbar üzerine jandarma ekiplerini harekete geçirdi.

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Hata Araştırma Ekipleri tarafından olayda kullanılan sahte/çalıntı plakalı araçların ve şüpheli kişilerin kimliklerinin belirlenmesi amacıyla yürütülen kapsamlı çalışma ve takip sonucunda, şüphelilerden EE isimli şahıs yakalandı. Olayda, hırsızlık, gasp, yağma, cinsel taciz, uyuşturucu madde ticareti, kasten yaralama suçlarından suçlu bulunan 6136 SKM’de, mala zarar verme suçlarına ilişkin 41 farklı hata kaydının olduğu belirlendi. Şüpheli, İstanbul’da yapılan aramada yakalanarak sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.

Hırsızlık, yağma, konut dokunulmazlığını ihlal, konut dokunulmazlığını ihlal, kasten yaralama, 6136 SKM, mala zarar verme suçlarından 52 ayrı sabıka kaydının olduğu belirlenen SE, İstanbul’da düzenlenen operasyonda yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheli kişilerin ikamet adresleri ve araçlarında yapılan aramada, kazada kullanılan 1 otomobil, 3 cep telefonu, araçların camlarını kırmak için kullanılan 7 buji, yüzü kapatmak için kullanılan 1 bere ve yüzü kapatmak için kullanılan 2 maske ele geçirildi. ele geçirildi.

Yapılan araştırma ve koordinasyon sonucunda şüpheli kişilerin çevre il ve ilçelerdeki dinlenme tesislerinde çeşitli hırsızlık olaylarına karıştıkları belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu