Yaşam

Öğrencilerden nefes kesen konser

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Çalgı Eğitim Müdürlüğü ve kursiyerler harika bir bahar konseri verdi. Doğu Garajı Kültür Merkezi Gösteri sahnesinde gerçekleştirilen bahar konserinde 50 öğrenci sahne aldı. İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Çalgı Eğitimi Bölümü ve kursu öğrencileri piyano, keman, klasik gitar, yarım flüt, çello, çello ve bağlama eğitimi alarak klasik batı müziği eserleri ve türküleri ile seslendirdiler.

Solo performansın yanı sıra Duo Drio ve Quartet olarak da performans sergileyen öğrenciler, ortak sahne heyecanını yaşadılar. Klasik, romantik ve çağdaş dönemin çıtasını eserlerinde hisseden öğrencileri ve aileleri yalnız bırakmadı, tanınmış kültürel eserler eşliğinde keyifli bir akşam geçirdi ve Türk Halkının eşsiz ezgileri eşliğinde muhteşem bir konser verdi. Müzik. Salonu dolduran aileler unutulmaz bir geceye tanık oldu. Genç sanatçılar yetenekleriyle seyircilerden tam not aldı. Alkışların bol olduğu gecede hem öğretmenler hem de aileler, öğrenci ve çocuklarının performanslarını gururla izledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Eğitim Şube Başkanı Sonay Yener, öğrenci ve öğretmenlerin bir yıllık eğitimin ardından konser programıyla performans sergilediğini belirterek, geleceğin müzisyenlerini yetiştirdiklerini söyledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Müdürü Okan Atila, konserin sonunda öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunarak, Önder Muhittin Böcek’e sevgi ve selamlarını iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu