Yaşam

Netflix’in Yeni Avatar: Son Hava Bükücü dizisindeki “Sokka” karakterinin, animasyondaki gibi “cinsiyetçi” olmayacağı açıklandı.

Uzun süredir animasyonları canlı prodüksiyonlara uyarlamaya devam ediyoruz netflixSon olarak gözlerin Avatar: Son Hava Bükücü Gözünü r’ye dikti. Esas itibarıyla bir Amerikan yapımı olan Avatar: Son Hava Bükücü, sıra dışı hikayesiyle hem çocukların hem de yetişkinlerin beğenisini kazandı.

Sokka’nın “cinsiyetçi” özelliklerinde bazı anlar “şüpheli” görüldüğü için değişiklikler yapıldı

Yapımda Katara karakterini canlandıracak Kiawentiio ve Sokka karakterini canlandıracak Ian Ousley geliştirme sürecinde. Sokka’nın cinsiyetçiliğiÜzerinde çalıştıklarını ve karakterin bu yönünün yeni dizide bu kadar fazla olmayacağını belirttiler. Kiawentiio, ” Sokka’nın ne kadar cinsiyetçi olduğunu ortaya çıkardık. Orijinal gösterideki çoğu şüpheli sahneOradaydı.dedi. Ousley, canlı yapımda bazı şeylerin farklı olabileceğini söyledi.

Yeni dizinin daha çok yetişkinlere yönelik olması planlanıyor. Bu yüzden Ateş Ulusu tarafından yapılmıştır hem hava yolcularının soykırımını göreceğiz hem de Ateş Ulusu’nun yükselişini izleyeceğiz. Ek olarak, karakterler bazen küfür kullanabilecektir. Dizinin sorumlusu Albert Kim, animasyon ile canlı dizi arasında ciddi farklar olacağını söyledi.

Orijinal yapımcılar diziden ayrıldı

Aang, Katara, Sokka, Toph ve Zuko.Bu beş karakter uyum içinde bir hikaye anlattılar, ta ki netflix ta ki milleti saldırana kadar. Orijinal yapımda Sokka aslında cinsiyetçi bir karakterdi ancak dizi boyunca devam eden karakter gelişiminde bu yaklaşımın yanlış olduğunu gördü ve hatta tamamı kadınlardan oluşan bir karakter yarattı. Kyoshi savaşçılarına Onlara katılmaları için yalvarmıştı. Dolayısıyla bu özellik Sokka’nın gelişiminin önemli bir parçasıydı. Yeni dizide karakterin bu yönünü göremeyeceğiz ve bu mesaj aslında eksik olacak.

Animasyon serisinin yaratıcısı Bryan KonietzkoVe Michael Dante DiMartino2 yıl boyunca bu proje üzerinde çalıştıktan sonra “yaratıcılık açısından farklı fikirleri olduğu için” projeden Netflix’ten ayrıldıklarını açıkladılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu