Ekonomi

Narayana Hrudayalaya fiyat hedefi Kotak analistleri tarafından düşürüldü

Kotak analistleri yakın zamanda yaptıkları bir değerlendirmede, sağlık hizmetleri sağlayıcısı Narayana Hrudayalaya Ltd (NARH:IN) için fiyat hedefini bir önceki hedef olan ₹1,365’ten ₹1,345’e revize etti. Şirketin notu ‘Ekle (2)’ olarak kalmaya devam ediyor ve hisse senedindeki varlıkları artırma tavsiyesi ile olumlu bir görünüme işaret ediyor.

Analistlerin raporuna göre bu revizyonun nedeni, yönetimin büyümeye verdiği önem ve temettü ödemelerinin tarihsel olarak sınırlı olması. Beklenti, şirketin Cayman operasyonlarından elde ettiği geliri, özellikle Karayip Adaları’nda ve potansiyel olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde genişleme fırsatlarını agresif bir şekilde takip etmek için yeniden yatıracağı yönünde.

Analistler, analizlerinin bir parçası olarak, şirketin 2025-26 mali yıllarına ilişkin FAVÖK (faiz, vergi, amortisman ve itfa payları öncesi kar) tahminlerini her yıl yaklaşık %2 oranında azaltarak ayarladılar. Bu ayarlama temel olarak şirketin Hindistan’daki operasyonları için hacim tahminlerinin düşürülmesine bağlanıyor.

Fiyat hedefindeki küçük düşüşe rağmen, analistler değerlemelerini ileriye taşıdılar ve Hindistan segmenti için Endeks AS-116 öncesi FAVÖK’ün 22 katı ve Cayman segmenti için 12 katı bir katsayı uygulamaya devam ediyorlar. Bu da ₹1,345’lik bir gerçeğe uygun değer (FV) tahminiyle sonuçlanıyor.

Raporda ayrıca Narayana Hrudayalaya’ya ilişkin olumlu duruşlarına yönelik potansiyel bir riskin de altı çiziliyor: şirketin yüksek sermaye harcaması yoğunluğu. Şirketin 2025-27 mali yılları arasında 31,5 milyar ₹ kümülatif sermaye harcaması yapacağı tahmin ediliyor ki bu rakam 2018-20 mali yılları arasında kaydedilen ortalama yıllık 2,7 milyar ₹ sermaye harcamasından oldukça yüksek.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu