Haber

Milli sporcudan Torku ile büyük başarı

KONYA (İGFA) –Torku Şeker Spor’un milli sporcusu Emine Seçkin, Kanada’dan iki altın madalya ile döndü.

Dünyanın en iyi 12 sporcusunun katılabileceği turnuvaya Türkiye’den bu kriteri sağlayan sadece bir sporcu yer aldı. Emine Seçkin ve antrenörü Ahmet Bozdam, 14-18 Haziran tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Money Badminton Turnuvasına katıldı.

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na yüksek puan kazandıran Kanada Uluslararası Money Badminton turnuvasında Torku Şeker’in başarılı milli sporcusu Emine Seçkin rakiplerini birer birer saf dışı bırakarak şampiyon oldu.

Dünyanın sadece en iyi 12 sporcusunun katılabileceği Kanada Para Badminton Turnuvası’nda ülkemizi temsil eden Emine Seçkin, hem teklerde hem de karışık çiftlerde iki altın madalya kazanarak dünya sıralamasında 4. sıraya kadar yükseldi. Olimpiyatlar için değerli puanlar.

BİR SONRAKİ TURNUVA İNGİLTERE’DE

Turnuvada iki altın madalya kazanan Torku Şeker Spor’dan Emine Seçkin, çok güçlü bir kümeden başarıyla çıktığını belirterek, şunları söyledi:

“Bu turnuva Paralimpik ve Olimpiyat oyunlarına yüksek puanlar veren değerli bir turnuva. Yeterli bir çalışma döngüm oldu ve başarımızı iki altın madalya ile taçlandırdık. Bu başarıyı ülkeme ve kulübüme kazandırdığım için çok gururluyum. Şimdi önümde yine yüksek skorlu bir İngiltere turnuvası var. Çok iyi hazırlanarak o turnuvada başarılı olmak istiyorum. Bu bahsi destekleyen herkese teşekkür ederiz. 2024 Paris Olimpiyatları’nda ülkemi temsil etmek ve madalya kazanmak için tüm planlamaları teknik direktörüm Ahmet Bozdam ve federasyonumuzla birlikte yapıyoruz. İnşallah bu yolu değerli başarılarla tamamlayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu