Haber

Kocaelispor Diyarbekirspor maçının ardından

Kocaelispor’un Diyarbekirspor’u 1-0 mağlup ettiği TFF 2. Lig müsabakasının akabinde Kocaelispor Teknik Yöneticisi Fırat Gül maçı kıymetlendirdi. Gül, “Normalde ben hiçbir zaman mazeret üretmedim. Öyle bir yapım da yok. Ancak 8-9 oyuncumuz bir haftadır hasta. 5-6 tanesi son birkaç günü ağır geçirdiler salgın yüzünden. Oyuncularımız son gün bile serum takviyesi aldılar. Öyle sıkıntılı bir süreçteydik. Oyunun fiziksel tarafından bu nedenle biraz düşük kaldık” dedi.

Kocaelispor’un Diyarbekirspor’u 1-0 mağlup ettiği TFF 2. Lig müsabakasının akabinde Kocaelispor Teknik Yöneticisi Fırat Gül basın toplantısında maçı kıymetlendirdi. Fırat Gül, “Normalde ben hiçbir vakit mazeret üretmedim. O denli bir imal da yok. Fakat 8-9 oyuncumuz bir haftadır hasta. 5-6 tanesi son birkaç günü ağır geçirdiler salgın yüzünden. Oyuncularımız son gün bile serum desteği aldılar. O denli düşünceli bir süreçteydik. Oyunun fizikî tarafından bu nedenle biraz düşük kaldık. Olabilir. Sonuç itibariyle 3 puan almamız çok değerliydi ve bu maçı geçmemiz bizim için kritik ve hayati noktaydı. Yarış devam ediyor, önümüze uzun bir lig var. Bu türlü badire devirlerde maçlardan 3 puan çıkarmak çok kıymetlidir” dedi.

“Sonuca giderken ekip oyunundan biraz uzaklaştık”

Fırat Gül, değerlendirmesine şöyle devam etti:

“Sonuçta karşımızda da bir şeyler yapmaya çalışan rakip vardı lakin bizim için temel olan bugün maçın skorunu lehimize bitirmekti. Bugün 3 puan aldık. Maçla ilgili konuşulabilecek çok şey var. Maçın başında skoru açabileceğimiz fırsatlarımız vardı. Sonuca giderken ekip oyunundan biraz uzaklaştık. Ferdî manada sonuca ulaşmak istedik. Bu biraz oyunsal manada zahmetliydi. Bunun dışında oyuncularımın kazanma isteği düzgündü. Bunun dışında maçı âlâ bir biçimde bitirdik. Sonuç itibariyle 1-0 da 3 puandır. Şampiyonluklar bu türlü maçlardan geçer. Rakibin kaybedecek bir şeyi yok. Beraberlik onlar için altın kıymetindedir. Buraları düzgün geçmek lazım. Bugün de ekibimi çabalarından ötürü tebrik ediyorum”

“Çok sıkıntı koşullarda alana çıktık”

Fırat Gül, son dakikalarda rakibe verilen pozisyonla ilgili soruları da cevapladı. Gül, “Takım olarak biraz düşüktük bugün. Konsantrasyonumuz istediğimiz düzeyin altında kaldı. Maça âlâ başladık, istediğimiz seviyedeydik. Skoru açabilirdik fakat 1-0 devam etti. Rakip çok tehdit etmedi. Bu bize özgüven verdi. Buralarda biraz oyundan düştük. Bilhassa son kısımda tehlikeli atak yedik. Öteki bir sonucu da konuşuyor olabilirdik lakin galip geldik. Bundan sonraki maçlarda inşallah daha dinlenmiş, daha sağlam, daha sağlıklı grupla çıkacağız. Dönem başından beri hiç bu çeşit şeyler demedim. Kaçırdığımız gollerden, penaltılardan sonra bile mazeret sunmadım lakin bugün çok güç kaidelerde alana çıktık. 3-4 gündür serum alan oyuncularımız vardı. Oyunumuzu çok etkiledi. Oyun içinde çok net hissettim. Dinamik oyuncuları oyuna atarak eksikliği kapatmaya çalıştık. Sonuç itibariyle 1-0 çok yakın bir skor. Rakip de bir puan alabileceğine inanıyor. Biraz daha iştahlı oynadılar. Bugünkü maçın özelinde farklı bir atmosferde oynadık. Bugün olağan maç oynamadık biz. Bir hafta boyunca ne yaşadığımızı bir Allah biliyor” diye konuştu.

“Hastalık Hatay dönüşünde başladı”

Bazı sporcuların hastalığı ağır geçirdiğini ve yaklaşık 4 gün tedavi gördüklerini ifade eden Gül, “Mehmet Yılmaz hastaydı. Samed hastaydı, Okan hastaydı, Tayfun hastalıktan yeni çıktı, Alpay hastalıktan yeni çıktı. Mazeret olarak söylemek istemiyorum lakin bunu bilmezseniz alanda olanları öteki formda yorumlarsınız. Oyuna alamadığımız oyuncular içinde de hastalarımız vardı. Hatay dönüşünde başladı. Düne kadar devam etti. Hafta sonuna toparlarız diye düşünürken kimileri cuma günü hastalıkta tepe yaptı. En ağır gününü geçirdi. Bugün oynayan bütün oyuncularımız değerli, performans vermek için efor sarf etti. Sol ayaklı bir oyuncunun eksikliğini hisseder misiniz, hissedersiniz. Cihat üzere bir oyuncunun eksikliğini hisseder misiniz, hissedersiniz. Kendi atağınız eksiliyor. Yeniden tahminen bu 11’le çıkarsınız ama hamleniz eksilir” şeklinde konuştu.

“Taraftara hareket çekmedim, ‘Kazandık’ dedim”

Oyunu beğenmeyen taraftarın ‘istifa’ çağrısı ve maç sonu tribünlerle paylaştığı galibiyet hareketinin yanlış anlaşılmasıyla ilgili olarak da Fırat Gül, “‘Kazandık, kazanmaya devam edeceğiz’ dedim, bu halde kollarımı kaldırarak. Ayrıyeten istifa konusunda da stadın tamamı reaksiyon vermedi. Doğal ki yansılar de olacak. Ekiplerini daha önde bassın istiyorlar. Bugün istediğimiz üzere yapamadığımız için berbat manzara verdik. Taraftarımızın da bu türlü yansısı vermesi olağan. Biz yılmadan işimizi yapmaya devam edeceğiz. Bu kadro şampiyon olacak. En başta ne söylediysem birebir noktadayım. Taraftara hareket olabilir mi, bu mümkün mü?” diye konuştu.

“Yıldızımızın barışmadığını düşünmüyorum. Bunlar algı”

Taraftarın birçok maça istifa etmesini istemesi ve yıldızlarının neden barışmadığıyla ilgili olarak ise teknik direktör Gül, şöyle konuştu:

“İstifa daveti her maçta olmadı. Birinci 5 maçta oldu. Sonrasında birkaç maçta daha oldu. Taraftarla yıldızımızın barışmadığını düşünmüyorum. Bu biçimde algı yapılmak isteniyor. Bana çok büyük dayanak veren taraftar da var. Bugün düzgün oynadık diye oyunu savunmuyorum. İstediğimizi veremedik. Daha farklı maç olabilirdi. Skoru açamadığımız ve son kısımda oyundan düştüğümüz için bu reaksiyonlar olabilir. Vasat oyunlardan sonra, istenileni alamadığınız oyunlardan sonra bunlar olabilir. Yılmak yok, teslim olmak yok. Her şeye karşın yapacağız. Şampiyon olacağız. Kimse de engelleyemeyecek. Beni isteyen de var, istemeyen de. Bu da çok olağan. İdareyle ilgili de birebir şey geçerlidir. Çoğunluk istiyordur, azınlık istemiyordur. Ben bunlara cevap vermeye devam edersem bahis diğer yere gidecek. Bunlara hiç gerek yok. Şampiyonluk yarışına devam ediyoruz. 34 puandayız. Rakibimizle çekişmeye devam ediyoruz. Pes etmeyeceğiz. Kazanmaya devam edeceğiz. Şu an tek formülümüz bu. Diğer hiçbir şeye yoğunlaşmayacağım. Sahanın içinde kalacağım, oyuna odaklanmaya devam edeceğim. Bugün farkı açsak bunları konuşmuyorduk. Oyuna reaksiyon vardı. Bugünkü oyundan ben de şad değilim. Ne yapalım yani? Pes mi edeceğiz. Şampiyonluk yarışı devam ediyor”

“Mesaimin yüzde 90’ı saha içine vereceğim”

Karacabey deplasmanıyla ilgili olarak da değerlendirme yapan Fırat Gül, “Hafta hafta gidiyoruz. Bu hafta rakibimizi derinlemesine tahlil ettikten sonra nasıl oynayacağımıza, kiminle oynayacağımıza karar vereceğiz. Sıkıntı maç olacak. Her maçın kendi dinamikleri var. Her şeyden evvel rakip farklı. Farklı profilde oyuncular var. Bütün kadroların hedefi, hesabı var. Bizim de kendimize nazaran maksadımız var. Sıkıntı maç olacak lakin gayemiz şampiyonluk ve buna odaklanmış durumdayız. Mesaimin yüzde 90’ını sahanın içine vereceğim. Sahanın içinde maç kazanılıyor. Sahanın dışında maç kazananı görmedim. Bundan sonra da bu türlü devam edeceğiz” kelamlarına ekledi.

Diyarbekirspor Teknik Yöneticisi Zafer Şahin ise toplantıya katılmadı. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu