Haber

Kocaeli’de 5 dernekten Konya’da köpeğin öldürülmesine suç duyurusu

KOCAELİ’de görev yapan 5 hayvan koruma derneği Konya’da şiddet uygulanarak bir köpeğin öldürülmesinin akabinde bir ortaya gelip, olayın sorumluları hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Kocaeli’de faaliyette olan Kocaeli Hayvanları Müdafaa Derneği, Kocaeli Tabiat ve Hayvan Dostları Derneği, Kocaeli Can Dostları Derneği, Gölcük Hayvan Hakları Aktivistleri Derneği ile Pati Körfez Tabiat ve Hayvanları Müdafaa Derneği bir ortaya gelip, Konya’da barınaklarda şiddet gören köpek olayıyla ilgili, olayın sorumluları hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulundu. Kocaeli Adliyesi’ne gelen yaklaşık 100 kişilik küme, şikayet dilekçesini ilettikten sonra basın açıklaması yaptı.

Grup ismine konuşan Kocaeli Hayvanları Muhafaza Derneği Lideri Selma Pilatin Pek, “Türk toplumu bu değildir. Türk toplumu koruyucu, kabul edici, barış içerisinde yaşamayı bilen, farklı etnik kültürlerle, doğasındaki canlılarla yaşamayı başarmış insanların toplumudur. İnancımız gereği yaratılana yaratandan ötürü merhamet gösteren, uyum içinde hayvanlarımızla beraber yaşayabilirken, ne oldu da canlarımıza zulüm edebilen insanlar olduk? Ne oldu da kin ve nefret tohumlarını en masum ve sessiz kullara yönelttik?” dedi.’BU ZULMÜ ASLA VE ASLA KABUL ETMİYORUZ’Yaşanan olayın sorumlularının cezalandırılması gerektiğini aktaran Pek, şunları söyledi: “Bizler Kocaeli’de örgütlenmiş dernekler olarak her sokakta, her mahallede canlarımız için mücadele ediyoruz. Sorumlulara görevlerini hatırlatıp, takip ediyoruz. Daha da dikkatli takip etmeye de devam edeceğiz. Hiçbirimiz, sesleri çıkmayan Allah’ın sessiz kulları olan hayvanlarımızın ülkemizin neresinde olursa olsun zulme uğramasını, bilerek isteyerek katledilmesini, hele ki devletin verdiği misyonlu pozisyonuyla bunu yapmasını asla ve asla kabul etmiyor ve her yerde karşılarında olacağımızı da bu ortadan belirtmek istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu