Haber

KAYMEK’li gençler Büyükkılıç’la buluştu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten Kayseri Mesleksel Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından, Matematik, Dikkat, Zekâ ve Motivasyon Atölyesi çerçevesinde 12. sınıf ve mezun kümeden 400 öğrenciye yönelik müsabaka ve seminer düzenlendi.

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop, Kayseri Kızılay Şube Lideri Cafer Beydilli, İşletmeler ve İştirakler Daire Lideri Cenani Ayaydın ile eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

Programda gençlere seslenen Lider Büyükkılıç, “Bizlerin geleceği olan yavrularımızın daha donanımlı daha özgüven içerisinde olmaları için KAYMEK’imizin yapmış olduğu çalışmada başarılar diliyorum. Genç dostu bir şehir, değerler konusunda da Sayın Cumhurbaşkanımızın Değer Gençlik mantığı içerisinde ödül aldığı bir şehirdir. Bu ödülü sizler hak ettiniz, sizlere layık olma yönünde özen gösteriyoruz” dedi.

DAHA DONANIMLI, DAHA ÇALIŞKAN, DAHA GAYRETLİ…

Büyükkılıç, gençlerin daha donanımlı olması için ihtimam gösterdiklerini belirterek, “Eğitim araçları olarak tabii ki okullarımız var ama KAYMEK bünyesinde gerek ihtisas bağlamında yetkin isimlerle gerekse Kayseri Büyükşehir Belediyesi güvencesiyle ailelerinizin bizlere emanet ettiği siz yavrularımızın daha donanımlı, daha çalışkan, daha gayretli anlayış içerisinde yetişmelerini sağlama yönünde özen gösteriyoruz. Fiziki koşulları sizlere sınırsız şekilde sunuyoruz” diye konuştu.

“SÖZDE DEĞİL, ÖZDE ÖĞRENCİ DOSTUYUZ”

Kayseri’nin değişik uygarlıklara konut sahipliği yaptığının altını çizen Lider Büyükkılıç, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“5 üniversitesi olan, kadim medeniyetler kenti olan ve müsamahanın, bilimin merkezi olan kentinde doğduğumuzu, yaşadığımızı hiçbirimiz unutmayalım ve bunu sahiplenelim. Geçmişte âlimler kenti olarak bilinir, güvenilen insanların huzur kenti olarak bilinir. Biz bu bilinmeyi sürdürmek ismine itina ve uğraş gösteriyoruz. 375 bin ortaöğretim, 75 bin üniversite öğrencisinin olduğunun şuurundayız. Üniversite öğrencilerimize de sahipleniyoruz, onlara imkân ve fırsat veriyoruz. 10 bin öğrencimize, muhtaçlığı olan canlarımıza eğitim yardımı dedik, kişi başı 4 bin TL’den toplam 40 milyon TL ediyor, karşılıksız eğitim yardımı veriyoruz. Üniversitede okuyan ağabeylerinize, ablalarınıza çamaşırlarınızı yıkamak bizden diyoruz. Kirada olan canlarımıza su paralarının yarısı bizden dedik. Ulaşımda öğrenciye 140 biniş 155 TL olan fiyatları 100 TL’ye indirdik. Biz kelamda değil, özde öğrenci dostuyuz.”

Büyükkılıç, birlik ve beraberlik bildirisi vererek, “Biz bir olursak, beraber olursak, donanımlı olursak, bir kendimize yeteriz dersek, bize kimsenin gücü yetmez. Sizleri seviyoruz, sizlere başarılar diliyoruz” biçiminde konuştu.

Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop ve Dr. Mehmet Karakaya tarafından, öğrencilere KHOOT programı üzerinden müsabaka yapılırken, birinci 100’e giren öğrencilere çeşitli ikramlar verildi. Program kapsamında, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı KAYMEK Matematik, Dikkat, Zekâ ve Motivasyon Atölyesi öğrencileri belirlendi. Müsabakada birinci 3’e giren öğrencilere Kızılay kırtasiye seti, sürpriz mükafatların bulunduğu çanta ve laptop armağan etti. 100’e giren öğrencilere de sürpriz mükafatların verildiği müsabakada birinci 41’e giren öğrenciler de 2022-2023 eğitim-öğretim yılı KAYMEK Matematik Dikkat Zekâ ve Motivasyon Atölyesi’ne seçildi.

Program sonunda öğrencilere mükafatlarını takdim eden Lider Büyükkılıç, “Tebrik ediyorum. Sizler bizim geleceğimizsiniz, sizler bizden hep bir adım önde olmalısınız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu