Haber

Kadınlara İzmir’den ikinci tur çağrı: Bırak gitsin

İZMİR –Mor Dayanışma ve Kampüs Cadıları çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci cinsiyet cumhurbaşkanlığı seçimlerine kısa bir süre kala Karşıyaka Çarşı’da kadın düşmanı siyasete karşı yürüyüş düzenledi.

Didar Gül ve Rozana Urkun, pankartı taşıyan hanımların isimlerine “Gönderin siz değiştirirsiniz” sözleriyle açıklama yaptı. 14 Mayıs’ta yapılan seçimin demokratik ve şeffaf bir seçim olmadığını herkesin bildiğini vurgulayan hanımlar, “Yalan, hile, hile ve hırsızlıkla halkın iradesi gasp edilmeye çalışıldı. Hilelere, usulsüzlüklere, AKP-MHP devletin bütün imkanlarına rağmen faşisttir, “İttifakın oyları düştü ve ilk turu kazanamadılar” dedi.

‘SANDIĞA GİDİN, ERDOĞAN’I GÖNDERİN’

Kübra Ergin’in seçimin ertesi günü kadın olduğu için yaşadığı tacizleri, telaşını ve umutsuzluğunu, geleceksizlik duygularını geride bıraktığını yazdığı mektupla intihar ettiğini hatırlatan hanımlar, ifadelerinde şunları söylediler: Şiddeti normalleştirmeye çalışan AKP-MHP faşist iktidarını göndermek zorundayız. Tüm eşitsiz koşullara karşı irademiz, öfkemiz ve direncimiz var. Bu faşist akımın önüne geçmek için tüm kadınları kadın düşmanı ve halk düşmanlarının saltanatını yıkmaya çağırıyoruz. Sandığa gidin, Erdoğan’ı gönderin. Oy sandıklarında. Şahit olalım, oyumuza, canımıza ve geleceğimize birlikte sahip çıkalım. Biz hanımlar buradayız.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu