Haber

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, selden etkilenen Emilia-Romagna bölgesindeki hasarı değerlendirdi

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, ülkenin kuzey-orta kesiminde selin vurduğu Emilia-Romagna sanayi bölgesinde hasarı tespit etmenin zor olduğunu, çok sayıda kaynağın seferber edilmesi gerekeceğini söyledi.

Japonya’da düzenlenen G7 Başkanlar Zirvesi’nden erken ayrılan Meloni, selden etkilenen Emilia Romagna bölgesindeki yerleşim yerlerini gezdi.

Çizmelerini giyen Meloni, Forli, Faenza ve Ravenna şehirlerini gezerek, suların hala çekildiği yerleri ziyaret ederek, yerel halkla sohbet edip, ihtiyaçlarını dinledi.

Meloni, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgenin ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.

Başbakan Meloni, “Hükümet burada, devletin diğer kurumları da burada. Her gün çalışmak gerekiyor, bugün buradayız. Kürsü zamanı değil, duygulandım.” söz konusu.

Bölgedeki hasarı şu aşamada üstlenmenin zor olduğunu ifade eden Meloni, “Bu bir trajediydi ama daha güçlü yeniden doğmak için de bir fırsat olabilir. Bu aşamada hasarı tahmin etmek zor ama çok kişi var.” kaynaklar seferber edilmelidir.” dedi.

Meloni, salı günü bakanlar heyetinde bölgede yaşanan tahribat ve dağıtılacak yardımların görüşüleceğini bildirdi.

Ortada, sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, yerel halktan bazı kişilerin botlarını giyerek ziyarete gelen Meloni’ye teşekkür ederek, yerel yöneticileri yanlarında göremedikleri için şikayetlerini ilettikleri görüldü. .

Öte yandan sel ve sel nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan 36 bin kişiden 10 bininin evlerine döndüğü belirtildi.

Emilia-Romagna bölgesinde geçtiğimiz hafta başında yağışların neden olduğu sel ve toprak kaymalarında 14 kişi hayatını kaybederken, çok sayıda yol, yerleşim yeri ve tarım arazisi zarar gördü.

haber-cayirli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu