Haber

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Özcan: “Deprem Kurbanlarının Vicdanını Acıtan İlaç Fiyat Farklılıkları Uygulamasına Son Verin”

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Pınar Özcan, depremzedelerin afet bölgesi dışındaki eczanelerden ilaç almak istediklerinde fiyat farkı ödemek zorunda kaldıklarını söyledi. Beyin sarsıntısında her şeyini kaybeden insanlar için fiyat farkını kabul edemeyeceklerini belirten Özcan, ‘vicdan sızlatan’ bu duruma son verilmesini istedi.

İstanbul Eczacı Odası Lider Ecz. Pınar Özcan, depremzedelerin afet bölgesi dışındaki eczanelerden ilaç almak istediklerinde fiyat farkı ödemek zorunda kaldıklarını belirtti. Özcan yaptığı yazılı açıklamada, ilaç fiyat farklılıklarının bulunduğu depremzedeler için reçete örneklerini de paylaşarak, durumu Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yetkililerine ilettiklerini ancak bir sonuç alamadıklarını belirtti. Depremzedeler için ilaç fiyat farkı olmaması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile SGK’nın gerekli düzenlemeleri bir an önce yapması gerektiğini vurgulayan Özcan, şunları kaydetti:

“Depremde vatandaşlarımız muayene ücreti ve hasta katılım ücreti ödemiyorlar ama çok ciddi ilaç fiyat farkları ödemek zorunda kalıyorlar. Bu insanlar yakınlarını kaybetmişler, evlerinden edilmişler, hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Yaşadıkları yerden kilometrelerce uzakta, zor şartlar altında yaşıyor.” Çıktığını kabul edemeyiz. Vicdanları sızlatan bu duruma bir son verin.”

kesan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu