Haber

İsrail Gazze’de ‘rehine’ ilanları dağıttı: Bilgi verin, para ödülü alın

İsrail ordusu, bombardımanın devam ettiği Gazze’de rehineler hakkında bilgi verenlere ‘ödül’ sözü verdi. Gazze Şeridi’ndeki küçük uçaklardan atılan el ilanlarında Filistinlilere, Hamas’ın elindeki rehineler hakkında bilgi paylaşma çağrısı yapıldı.

Reklamda, “Barış içinde yaşamak ve çocuklarınız için daha iyi bir geleceğe sahip olmak istiyorsanız, derhal insani yardım sağlayın ve bölgenizde tutulan rehineler hakkında doğrulanmış bilgileri paylaşın.” ifadesine yer verilen reklamda, “tam gizlilik ve parasal ödül” garantisi de yer aldı. ” İlandaki açıklama şu sözlerle devam ediyordu: “İsrail ordusu, sizin ve evinizin güvenliğini sağlamak için azami çabayı göstereceğini ve maddi bir ödül alacağınızı garanti eder. Size tam bir gizlilik garantisi veriyoruz.”

İlanda iletişim numaraları da yer aldı.

‘DOĞUDAN BATIYA DİRENİYORUZ’

Gazze’nin güneyindeki Han Yunus’taki Nasır Hastanesi’ne sığınan Filistinliler, İsrail uçaklarının dağıttığı el yapımı malzemeleri toplayıp yırttı. Bir Filistinli, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu işaret ederek, “Ne yaparsanız yapın umurumuzda değil” dedi. “Gazze’den size sesleniyoruz, doğudan batıya direniyoruz” dedi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu