Haber

İlk şampiyonluğun coşkulu kutlaması

ANTALYA (İGFA) –Özel meydanda “Paşa Aslanı” olarak anılan okul, Türkiye Klasik Güreş Federasyonu’nun bu yıl ilkini düzenlediği CW Power Türkiye Yağlı Güreş Ligi’ni kazandı.

Mayıs ayında Manavgat Belediyesi’nin 10. Yağlı Güreşleri ile başlayan ve hafta sonu yapılan 63. Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri ile sona eren 7 etaplık lig, okulunu 71 puanla en yakın rakibinin 9 puan önünde lider olarak tamamladı. rakip.

Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin ilk şampiyonu olan okul, antrenörü Kemal Yılmaz ve bu yıl Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan kategorisine yükselen Enes Doğan için belediyede kutlama töreni düzenlendi. Antalya Okulu’nun gururu olan sporcunun şampiyonluk kutlaması Muratpaşa Belediyesi fuayesinde gerçekleşti. Muratpaşa Belediyespor Lideri Özcan Yılmaz’ın da yer aldığı törende okul ve Muratpaşa Belediyespor güreşçileri çiçeklerle karşılandı.

Uysal, törende yaptığı konuşmada, sporcunun her yaşta yüksek disiplin ve çaba ortaya koyan bir kişi olduğunu söyledi.

Uysal, “Başpehlivan Orhan Okulu gibi üst düzey sporcular ve onları takip edenler ömür boyu çok büyük bir fedakarlık yapıyorlar. Bunu sadece kendileri için değil aileleriyle birlikte yapıyorlar. Muratpaşa Belediyemizi çok iyi temsil ettikleri, bize onur ve gurur verdikleri, sporumuza emek verdikleri için kendilerine teşekkür ederiz” dedi.

Törenin sonunda kutlama pastası hep birlikte kesilirken, Lider Uysal, CW Power Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin ilk şampiyonu Okulu olan Muratpaşa Belediyespor adına 5 Cumhuriyet altını hediye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu