Teknoloji

Helldivers 2 Steam Mağazasında İyi Bir Başlangıç ​​Yapıyor

PlayStation markasının son gözdesi Helldivers 2, perşembe günü PC ve PlayStation 5 platformlarında oyuncularla buluştu. 2023 yılında PlayStation Showcase’de tanıtılan oyun, ilk günden bu yana oyuncular tarafından büyük ilgiyle takip ediliyor. Son istatistiklere göre bu ilginin boşuna olmadığı görüldü ve Helldivers 2 SteamMağazasında harika bir başlangıç ​​​​yaptı.


İlginizi Çekebilir:  Rockstar Games Oyunları Steam’de İndirime Giriyor


Galaksinin son baskın sınırını oluşturmamız gereken oyunda Helldivers birliğine katılarak büyük bir özgürlük mücadelesine giriyoruz.

Helldivers 2 Steam Store’da God of War’ı geride bıraktı!

İlk günden itibaren çevrimiçi eşleştirme ve çökme sorunlarıyla ilgili şikayetler olsa da kısa bir süre sonra yayınlanan güncellemeyle bu sorunlar çözülmüş gibi görünüyor. Ancak SteamDB verilerine göre iki günde 119 bin eşzamanlı oyuncu aşıldı. Tam sayı 119.117 olarak görünüyor.

Bildiğiniz gibi God of War, Steam mağazasında eş zamanlı oyuncu sayısı en fazla olan PlayStation oyunuydu. Öyle ki şu anki sayı 73.529. Helldivers 2, yayınlandıktan çok sonra 81 bin 840 izleyiciyle bu rekoru kırarak liderliğe yükseldi. Bugün bu farkın daha da genişlediğini görüyoruz.

Geliştirici Arrowhead Game Studios İcra Kurulu Başkanı Ebba Ljungerud, bu kadar yoğun bir ilgiyle rekabet etmeyi beklemediklerini belirtti. Bu beklenmedik yoğun ilgi sonucunda sunucu sorunları da yaşandı.

Helldivers 2’nin zamanla çok daha büyük başarılara imza atacağına şüphe yok. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu