Haber

Hakan Fidan ve Blinken görüşmesi dünyanın gündeminde: Türkler bunu biliyor!

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD’li mevkidaşı Anthony Blinken ile görüştü. 2,5 saat süren toplantı ve öncesinde yaşananlar dünyanın gündemine oturdu. Yunan basını el sıkışma anına dikkat çekerken, bir başka detay da çok konuşuldu.

Blinken’in karşılama karşısındaki şaşkınlığı uluslararası basında da yankı buldu. Yunan basını el sıkışma anına dikkat çekerken, Al Jazeera soğuk karşılamanın nedenini açıkladı.

ERDOĞAN’DAN BLINKEN’E REDDETME

“Yahudi kimliğimle buradayım” diyerek gittiği Tel Aviv’de İsrail terörüne destek veren ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ankara’da, kanunun aksine, Dışişleri Bakanı veya üst düzey bir Türk yetkili olmadan karşılandı. gümrük. Fidan, kendisine sarılıp öpmeye çalışan Blinken’ı engelledi.

Blinken’in Türkiye ziyareti dünya basınında da gündem oldu. Al Jazeera, Blinken’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından reddedildiğini yazdı.

‘TÜRKLER BUNU BİLİYOR’

Doha Lisansüstü Çalışmalar Enstitüsü’nde kamu politikası profesörü Tamer Qarmout, El Cezire’ye şunları söyledi: “Blinken’in asıl görevi İsrail’e daha fazla zaman kazanmaktı. Türkler bunu biliyor. Bu yüzden soğuk karşılandı.” sözlerini kullandı.

Yunan Pronews, Blinken’in kucaklaşma talebinin Hakan Fidan tarafından reddedildiğini yazdı.

KAYNAK: SABAH

orhangazi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu