Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Adıyaman’da Gençlerle Buluştu

gençlik ve SporBakan Osman Aşkın Bak, Adıyaman’da gençlerle voleybol oynadı, ip çekti, sohbet etti.

Depremin vurduğu Adıyaman’da yürütülen çalışmalar ve eksikliklerin yerinde tespiti için Adıyaman’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, önce Adıyaman Valiliği’ne geldi. Burada brifing alan ve ilgili kurumlarla toplantı yapan Bakan Osman Aşkın Bak, daha sonra Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısında yer alan K2A konteyner kentini ziyaret etti.

Burada gençlerle voleybol oynayan Bakan Bak, küçük çocuklarla halat çekme müsabakasına katıldı. Kitap kafede gençlerle sohbet eden Bakan Bak, daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bakan Bak yaptığı açıklamada, “Önceliğimiz depremzede olan gençlerimiz, sporcularımız ve vatandaşlarımızdır. Deprem döneminde yurtlarımız çok değerli bir görev üstlendi ve depremzedelerimizi ağırladık. Eğitim dönemi başlıyor, kimlik tespiti için geldik. bununla ilgili eksiklikler ve sorunlar yerinde. Deprem bölgesindeki illerimizi dolaşıyoruz. Üniversitelerdeki yurtlarımızdaki eksiklikleri ve yapılması gerekenleri tespit etmek için bugün Adıyaman ve Kahramanmaraş’a, yarın Hatay Antakya’ya geldik.” dedi.

Konteyner şehrimize geldik, çocuklarımızın burada spor yapmaları ve onlara alanlar yaratma çabası içindeyiz. bak dedi; “Alanımız biraz dar ama genişledikçe ve genişledikçe onlara vakit geçirme fırsatı vermeyi amaçlıyoruz. Burada depremzedelerimizin çocukları spordan yararlanabiliyor, onlarla birlikte aktivitelere katılabiliyor ve biz de şifalanabiliyoruz.” Depremin yaralarını çabuk saralım. Kendileriyle gençlerin talepleri hakkında sohbet edeceğiz” dedi.

Yurtlarla ilgili olarak Bakan Bak, “Adıyaman’da 8 bine yakın yatak kapasiteli yatakhanemiz var. Bunu artırmak için çaba harcıyoruz. Kabinemizin ve hükümetimizin önceliği deprem bölgesindeki yaraları sarmak. Kendi alanlarını belirlemek için temas halinde.Deprem konutlarımız hızla Bölgemizde diğer depremlerin vurduğu Adıyaman’ımızı,illerimizi hızla eski haline getireceğiz.Sanayisiyle,spor tesisleriyle,konutlarıyla,sağlık sistemiyle herşeyiyle yeniden ayağa kaldıracağız. Bugün zarar gören kendi tesislerimizin onarımı ile ilgili tespitlerde bulunduk, onarımlara hızla devam ediyoruz. Adıyamanspor’un da sahası. Bununla ilgili bazı talepler var, bunları da hızla ele alacağız” şeklinde konuştu. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu