Haber

Geçmişini sildi, Alâ Partisi’ne gitti

  • HABER7

Eski Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı Eşi Melek Arı ile Uygun Parti’ye katıldı. 2019 yerel seçimlerini AK Parti’nin adayı olarak kazanan Rasim Arı, kendisine yöneltilen bir dizi iddianın ardından 29 Ocak 2021’de belediye başkanlığı görevinden istifa etti. Arı, 18 Ocak 2022’de AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı. Rasim Arı, 24 Mart 2023’te eşi Melek Arı ile Güzel Parti’ye katıldı. Arı ve eşinin rozeti Meral Akşeneronu giydi.

İMAMOĞLU’DAN MÜZİSYENLERE AMBARGO AÇIKLAMASI NE OLDU?

Rasim Arı, AK Parti Belediye Başkanı olduğu dönemde CHP’li İmamoğlu’nun seçim kampanyasına destek veren sanatçılara Nevşehir’de konser verilmeyeceğini söyledi. Rasim Arı, Milletimizin milli ve manevi değerleriyle sorunları olan, yeri geldiğinde terör örgütü propagandası yapan, 15 Temmuz Hain Gecesi’ne çıkamayan, Berkin’i her durumda anan ama Yasin ve Eren’i asla anmayan, gezide yağmacılarla bir arada bulunarak vandallığın direği ve ülkenin bekası. Nevşehir Belediye Başkanı olarak, sürekli firarda güreşen ama YSK’nın kararıyla bir anda aslana dönüşen, kendini sanatçı olarak gören, ‘milli ve manevi cemaat önderliği’ rollerini hiçe sayan ‘kişilerin’ diriltileceğini belirttim. şu andan itibaren şehrimde düzenleyeceğimiz en küçük programda bile performans gösterememek. Tamamen ‘düşünce özgürlüğüm’ çerçevesinde beyan ederim!dedi.

CHP ve Alâ Parti medyasının sert eleştiriler yönelttiği Rasim Arı ile ilgili olarak, İmamoğlu yanlısı sanatçılar Nevşehir Belediye Başkanı’ndan men edildi”, “ AKP’den Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen sanatçılara ambargo!”, “ AKP genel başkanından ‘Her şey çok güzel olacak’ diyen sanatçılara sözler”, “ AKP genel başkanından skandal dosya! böyle ilan etti” yayınlanmıştı.

BU SÖZLER UÇUŞTU, ROZET GELDİ

Düzgün Partisi’ne bugün katılan Rasim Arı’nın 6’lı koalisyon tablosunda tepkilere neden olan paylaşımlarını sildiği öğrenildi. Arı, Nevşehir’de İmamoğlu müzisyenlerine ambargo uygulayacağını söyledi. 9 Mayıs 2019’daki paylaşımlarını Twitter adresinden kaldırdı.görülen.

Ekrem İmamoğlu ve eleştirdiği müzisyenlerle şimdiden ortak noktada buluşan Rasim Arı, iddialı paylaşımlar yapıyor. İyi Parti’ye katılmaya hazırlıkİktidar döneminde sözlerini sildiği, AK Parti’den istifası ile geçmişteki sözlerini yerle bir ettiği kaydedildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu