Ekonomi

First Horizon ve TD Bank birleşme anlaşmalarını feshetti

İki banka tarafından yapılan ortak açıklamada, birleşme anlaşmasının geçen yıl şubat ayında imzalandığı hatırlatıldı.

TD Bank’ın, First Horizon ile ilgisi olmayan nedenlerle düzenleyici onayların alınmasına ilişkin bir takvimi bulunmadığına dikkat çekilerek, tarafların bu onayların ne zaman ve alınabileceği konusundaki belirsizlik nedeniyle birleşme sözleşmesini karşılıklı olarak feshettikleri açıklandı.

Açıklamada, TD Bank’ın fesih sözleşmesi kapsamında First Horizon’a nakit olarak 200 milyon dolar ödeyeceği, tarafların birleşme sözleşmesiyle ilgili başka herhangi bir yükümlülüğünün olmayacağı belirtildi.

First Horizon’un İcra Kurulu Başkanı Bryan Jordan, fesih anlaşmasının “talihsiz ve beklenmedik” olmasına rağmen, First Horizon’un güçlü ve istikrarlı bir konumdan hareket ederek büyüme yolunda devam edeceğini belirtti.

TD Bank Grubu İcra Kurulu Başkanı Bharat Masrani, sonuç “hayal kırıklığı” olmasına rağmen, First Horizon’a son birkaç aydaki ortaklıkları için teşekkür etti.

Tennessee merkezli First Horizon’un hisseleri, Kanadalı TD Bank ile olan birleşme anlaşmasının feshedildiğini açıklamasının ardından yüzde 40’a yakın değer kaybetti.

seyhan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu