Ekonomi

Fırat EDAŞ’tan Adaklı’ya 13 milyon TL’lik yatırım

Bingöl Aktüel TV / BİNGÖL (İGFA) –Adaklı ilçesinin delegasyon gücünün 4 kat artırılması ve altyapı sistemlerinin güçlendirilmesini hedefleyen proje kapsamında Bingöl’de yapılan toplam yatırım tutarının 110 milyon TL’ye ulaşacağı belirtiliyor.

Fırat EDAŞ, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde müşterilerine en iyi elektrik tedarikini sağlama hedefiyle kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmetleri sunmaya devam ediyor. Yatırım çalışmaları kapsamında ekonomik ömrünü tamamlamış havai sınırları yer altına alarak modern bir şebeke dönüşümü gerçekleştirmeyi planlayan Fırat EDAŞ, enerji arzını artırmayı, arızaları azaltmayı ve ilçenin genel görünümünü modernleştirmeyi hedefledi. Bu projeyle ilçedeki 3 kilometrelik ağ yer altına alınıyor.

Yatırımın bir kısmı Ümraniye Belediyesi ve Adaklı Belediyesi ile ortak yürütülen saha çalışmalarında üstyapı, çevre düzenleme, kaldırım yenileme ve çevre düzenleme işlerini kapsıyor. Ayrıca ilçenin aydınlatma ağı LED armatürlerle güncellenecek ve yeni bir aydınlatma ağı oluşturulacak.

Fırat EDAŞ, yapılan açıklamada, 13 milyon TL yatırım tutarıyla hayata geçirilecek projenin temmuz ayında başladığını, diğer projeler için tesis çalışmalarının önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini ve toplam yatırım tutarının 200 bin TL’ye ulaşacağını belirtti. 110 milyon TL. Yapılan çalışmalarla müşterilerinin ve bölgenin refahını ve yaşam kalitesini arttırmayı hedeflediklerini de vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu