Haber

Filistin Destek Yürüyüşü ve Anma Günü nedeniyle Londra’da 2 Binden Fazla Polis Görev Yapacak

İngiliz polis teşkilatı Metropolitan Police (MET), bugün Londra’da düzenlenecek 3. Filistin destek yürüyüşü ve Ateşkes ve Anma (Haşhaş Günü) etkinliklerinde 2 binden fazla polis memurunun görev yapacağını duyurdu.

MET dün yaptığı açıklamada, başkent Londra’da yaklaşık 2 bin polisin görev yapacağını belirterek, “Her yıl Anma haftasonunda büyük bir güvenlik operasyonu gerçekleştiriyoruz ancak bu yılki operasyon, öncekinden çok daha büyük ve karmaşık. Planın hem Ateşkes ve Anma etkinliklerini hem de Filistin’i kapsadığını belirterek, “Dayanışma Kampanyası’nın önemli yürüyüşünü kapsıyor” dedi.

Bugün üçüncü kez düzenlenecek Filistin dayanışma yürüyüşünün büyüklüğüne dikkat çeken polis, başkent Londra’da bazı sokakları hem anma etkinlikleri hem de yürüyüş nedeniyle kapattıklarını belirtti. Met, Cumartesi günü 1.850 polis memurunun, Pazar günü ise 1.375 polis memurunun görev yapacağını belirtti.

İngiltere’de 2. Dünya Savaşı’nın sonunu ilan eden Ateşkes Günü her yıl 11 Kasım’da anılır ve 1920’de İngiltere’nin 1. Dünya Savaşı’ndaki kayıplarını anmak amacıyla 11 Kasım’da resmi Anma Günü veya Haşhaş Günü ilan edilir. günde düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu