Haber

Esenler’de 500 bin lira değerindeki motosiklet çalındı

Esenler’de 500 bin liralık motosiklet böyle çalındı

İSTANBUL’un Esenler ilçesinde 3 hırsız piyasa değeri yaklaşık 500 bin lira olan motosikleti çalarak kaçtı, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 21 gün önce sabah saatlerinde Esenler’de meydana geldi. Tezlere göre sokağa çıkan kimliği belirsiz 3 kişi, piyasa fiyatı 500 bin lira olan motosikleti çalmak için harekete geçti. Hırsızlar, kilidini açtıkları motosiklete binerek kaçmaya başladı. Motosikletteki alarm sistemi devreye girince camdan dışarıyı seyreden otomobilin sahibi Ozan Göktaş, hırsızları yakalamak için evden çıktı ve peşine düştü. Ancak hızla ilerleyen hırsızlara yetişemeyen Göktaş, polisi arayarak ihbarda bulundu. Ekiplerin olay yerindeki çalışmalarının ardından hırsızları yakalamak için çalışma başlatılırken, hırsızlık anları da kameraya yansıdı.

Motosiklet sahibi Ozan Göktaş, “Benim motorumdu. Buraya bağladım. Biliyorsunuz alarmdaydı. Mehmet amca burada güvenlikti. Motor alarmının çaldığını gördüm. Pencereden baktım. Onlar da oradalar” dedi. motoruma biniyorlar motorumu çalmaya çalışıyorlar hemen bağırdım ama bindiler caddenin başından iki gün sonra motorsikletler bekliyor orda biri biniyor bisikletime 500 metre koşmama rağmen bir şey yetişemedim yetişemedim bir türlü göremedim polis ekipleri geldi olayı anlattım sonra git karakola şikayet et dediler gittik oraya başvurduk herşeyi yaptık dönüş yok öyle olmadı gerçekten ümidimi kestim sadece 13 taksit vardı aylık ödediğim taksit 25 bin liraya yakındı malum şu anki su piyasası malum Motor gerçekten çok değerli, 450-500 bin gibi hırsızların yakalanmasını istiyorum” dedi.

Motosiklet sahibinin babası Yusuf Göktaş, “Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece 21 gün oldu. Burada motorumuz bağlandı. Büyük motor. Gece 3 kişi geliyor. Motorumuzu buradan kestiler. Yakalayamayız.” geri kalanıyla birlikte burada kamera kayıtları var.şu ana kadar bir haber yok allahım isteğine yardım et çocuklarım sabah 6 da kalkıp işe gidiyorlar bu para kuyu kazarak kazanılıyor mal Milletin borcu bu kadar ucuz değil.Lütfen bu hırsızlara bir çare bulun.Adalet istiyorum.Bizim motordan haber yok.Biz kendi işine bakan bir insanız.Helal “Kazanan biziz. Bizim paramızda haram yok. Ben yatıp namaz kılıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu