Haber

‘Erişilebilir Konya’ hayatı kolaylaştırıyor

KONYA (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediyesi, Akıllı Şehir uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek “Engelsiz Konya Mobil Uygulamasını” hayata geçirdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’da ürettikleri hizmetleri tüm departmanları düşünerek tasarlamaya ve her vatandaşa “Akıllı Şehir Konya”da yaşamanın ayrıcalığını yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.

Akıllı şehircilikte Türkiye’nin örnek uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek Manisiz Konya Taşınabilir Uygulamasını hayata geçirdiklerini kaydeden Lider Altay, “Konya’mızdaki tüm dezavantajlı kümelerin daha rahat ulaşıma kavuşması için elimizden geleni yapıyoruz. İlimizde bulunan engelli derneklerimizin görüş ve önerileri doğrultusunda hazırladığımız yeni uygulamamız da buna hizmet edecek şekilde tasarlanmıştır. Geçtiğimiz yıl Ülkelerarası AUS Zirvesi’nde ödüle layık görülen taşınabilir uygulamamızla ödülü Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’ndan almıştık. Amacımız sevginin ve şefkatin şehri Konya’da tüm dezavantajlı grupların hayatını kolaylaştırmak. Bu tür örnek çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyorum. Engelli kardeşlerimize hayırlı olsun.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Manisiz Konya Taşınabilir Uygulaması, dezavantajlı tüm departmanlar için farklı hizmetler sunarken, özellikle görme engelliler için oluşturulan özel ekran tasarımlarıyla öne çıkıyor.

SESLİ KOMUTLARLA DA ENGEL OLACAKLAR

Özellikle toplu taşıma hizmetleri; Eğitim, istihdam, özel aktiviteler, kulüp aktiviteleri, engelliler için erişilebilir tesisler, engellilere özel hizmetler, sesli kitap, kıble belirleme ve sosyal medya hizmetleri sağlayan Manisiz Konya Taşınabilir Uygulaması, engellilerin istek, teklif ve şikayetlerini de kolayca iletebiliyor. özel olarak tasarlanmış portal üzerinden tüm kurumlara. iletmelerini sağlar.

haber-eskil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu