Haber

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Dışişleri Şehitliği’ni ziyaret etti

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 14. Büyükelçiler Konferansı kapsamında Şehitler Mezarlığı’na yaptığı ziyarette, “Faillerin adaletin, tarihin ve insanlığın vicdanı önünde yargılanmasını sağlamak, şehitlerimizi anmak kadar büyük bir sorumluluktur. Şehitlerimizin aziz yakınları sizler bize emanetsiniz her zaman yol gösterecek ilham ve güç vereceksiniz milletimiz onlar için canını veren evlatları hiçbir zaman unutmadı ve unutmayacak.Anıları önünde saygıyla eğiliyorum başta Dışişleri Bakanlığı şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi ve tüm gazilerimizi, “Bir kahramanımızı minnetle anıyorum.” dedi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 14. Büyükelçiler Konferansı kapsamında Dışişleri Şehitliği’nde düzenlenen törene katıldı. Fidan’ın konuşması şöyle:

“14. Büyükelçiler Konferansı vesilesiyle, dünyanın dört bir yanında vatan sevgisiyle hizmet ederken şehitlik mertebesine yükselen Dışişleri şehitlerimizin manevi huzurunda bulunmaktan onur duyuyorum. Diplomatlarımızı, devlet erkanlarımızı ve milletvekillerimizi utançla şehit ettiler. aile fertleri bile.Ancak onlar, bu milletin teröre asla teslim olmayacağını, hiç tereddüt etmeden, titremeden bayrak nöbetine koşacağını anlayamadılar.Şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkmak ve onları günümüze aktarmak hepimizin görevidir. nesilden nesile.

Faillerin adaletin, tarihin ve insanlığın vicdanı önünde yargılanmasını sağlamak şehitlerimizi anmak kadar büyük bir sorumluluktur. Şehitlerimizin aziz yakınları sizler bize emanetsiniz. Şehitlerimizin vatanseverliği ve bağlılığı her zaman bize yol gösterecek, ilham verecek ve güç verecektir. Milletimiz, uğrunda can veren evlatlarını hiçbir zaman unutmadı, unutmayacak. Başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere tüm şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi ve her bir kahramanımızı minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu