Haber

Çin’in Kurye Şirketleri Bu Yılın İlk 39 Gününde 10 Milyar Paket Dağıttı

Çin’deki kurye sektörü, 2023’ün başlarında paket teslimatındaki artışla hızla toparlandı.

Çin Devlet Postanesine göre, ülkenin kurye şirketleri bu yılın ilk 39 gününde 10 milyar paket teslim etti. Bu paket miktarına 2019 yılında yani Covid-19 pandemisi öncesi 79 günde ulaşılabiliyordu.

Büro, bu yılki performansın Çin’in hızlı teslimat sektörünün canlılığını, dayanıklılığını ve büyüme potansiyelini gösterdiğini belirterek, tüketici güveninin arttığını ve ekonomik toparlanmanın hızlandığını da vurguladı.

Veriler ayrıca Şubat ayından bu yana günlük teslim edilen paket sayısının 330 milyonu aşarak tüketici pazarının toparlanmasına katkıda bulunduğunu gösteriyor.

Çin’in kuzeyindeki Tianjin’deki kurye hizmeti sağlayıcısı Shunfeng Express’in işleme merkezindeki paketler, otomatik bir tasnif sistemiyle her bir terminale aktarılıyor.

Merkez, günlük 3.000 ton büyük ambalaj kapasiteli iki adet otomatik ayıklama ekipmanına sahiptir.

SOUND (Çince): LIU PINGCHUAN, Tianjin’deki Shunfeng Express Limited Company’de halkla ilişkiler çalışanı:

“Şu anda bu işleme merkezi, yıllık bazda yüzde 10’un üzerinde bir büyümeyle günde ortalama 2.000 ton büyük ambalaj dağıtıyor. Ekspres teslimat sektörü için bu rakam yoğun dönemlerde istikrarlı bir şekilde artacaktır.”

Bu yıl Büro, kırsal lojistik sistem inşaatını ilerletecek, posta hizmetleri ve ileri üretimin derin entegrasyonunu geliştirecek ve şubede çağdaş uluslararası şirketlerin kurulmasına yardımcı olacak.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Tianjin’den bildirdi.(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu