Ekonomi

Canaccord, Central Garden & Pet hisselerini Satın Al, 52 $ hedef ile başlattı

Canaccord Genuity, Salı günü Central Garden & Pet Co. (NASDAQ: CENT) hisselerini incelemeye başladı ve hisselere Al notu vererek fiyat hedefini 52,00$ olarak belirledi. Firma, şirketin çim, bahçe ve evcil hayvan malzemeleri endüstrilerindeki güçlü varlığını vurgulayarak, 1980’deki kuruluşundan bu yana önemli ölçüde büyüdüğüne dikkat çekti.

Evcil hayvan maması ve malzemeleri sektöründe (köpek ve kedi maması ile kedi kumu hariç) iki numaralı oyuncu olarak tanınan Central Garden & Pet, lider markalardan oluşan bir portföy oluşturdu. Şirket, büyük çok uluslu şirketlerle doğrudan rekabetten kaçınmak için belirli pazar segmentlerini seçmiştir.

Canaccord Genuity, CENT’in Kaytee markasıyla evcil kuş ve küçük hayvan kategorilerinde bir numaralı pay ve Nylabone markasıyla köpek oyuncaklarında ikinci sıradaki konumu da dahil olmak üzere stratejik pazar konumlarına dikkat çekti.

Şirket ayrıca Pennington markasıyla yabani kuş alanında da liderliğe sahip ve çim tohumunda da ikinci sırada yer alıyor. Ayrıca Central Garden & Pet, Pennington markası ve belirli özel marka ortaklıkları ile desteklenen gübrelerde ve Amdro ve Sevin markaları ile kontrollerde güçlü bir konuma sahiptir.

Canaccord Genuity, Central Garden & Pet’in daha öngörülebilir bir büyüme ve marj genişlemesi yaşamasını beklemekte ve son dönemdeki kalıcı enflasyon dönemlerinde iyi yönetildiğine inanmaktadır. Firma, pandeminin yarattığı çeşitli zorluklara, artçı etkilerine ve dalgalanan evcil hayvan sahipliği dinamiklerine rağmen, şirketin organik olarak ve birleşme ve satın almalar yoluyla pazar payını artırmaya devam edeceğini öngörüyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu