Haber

Başkan Altay, Hatay’da Açılan Komek’te Depremzede Kursiyerlerle Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatay’da Konya Konteyner Kent’te Konya Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Kurslarının ilk etabında hizmet vermeye başlayan KOMEK Antakya Kurs Merkezi’ni ziyaret ederek, eğitimlere katılan depremzede kursiyerlerle bir araya geldi. Konya’nın değerli markalarından biri olan KOMEK’in konteyner kentte 8 sınıf ve 6 şubede 109 kursiyere hizmet verdiğini belirten Önder Altay, “Bu sayı her geçen gün artıyor. Burada kalan kardeşlerimiz daha değerli vakit geçirmekte, depremin etkilerini unutmakta ve iş bulma imkanı bulmaktadır. Konya olarak Hatay’daki sorunlar bitene kadar Cumhurbaşkanımızın talimatıyla buradaki sorunların çözümü için ekibimizle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Hatay’da Konya Konteyner Kent’te hizmete giren Konya Büyükşehir Belediyesi Mesleki Kurslar (KOMEK) şubesi, 8 sınıf ve 6 şubede 109 kursiyere hizmet veriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatay’a kazandırılan 1. Etap Konya Konteyner Kent’te hizmet vermeye başlayan KOMEK Antakya Kurs Merkezi’ni ziyaret ederek, eğitimlere katılan depremzedelerle sohbet etti.

Ziyareti pahalıya mal eden Önder Altay, Hatay’da çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini ve ilk günden bu yana bölgedeki eksiklikleri bir planlama dahilinde tamamlamak için canla başla çalıştıklarını ifade etti.

Meram, Karatay, Selçuklu belediyeleri, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Borsası iş birliği ile Hatay’da kurduğu yaklaşık 470 konteynerden oluşan Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Konya Konteyner Kent’in hizmet verdiğini kaydetti. Hataylılar. İnsanların sosyal hayata başlamaları ve beyin sarsıntısının etkilerini unutmaları üzerine bir çalışma yürütüyoruz. Konya’nın değerli markalarından biri olan KOMEK, Konya Konteyner Kent’te hizmet vermeye başladı. Şu anda 8 sınıf ve 6 branşta 109 kursiyere hizmet veriyoruz. Bu sayı artıyor. Böylece burada kalan kardeşlerimiz daha değerli vakit geçirmekte, depremin etkilerini unutmakta ve meslek edinme fırsatı bulmaktadırlar. İnşallah burada üretilen eserleri satarak kendilerine bir gelir elde edecekler. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve yine Refah Partisi Genel Başkanı Sayın Fatih Erbakan hafta sonu burayı ziyaret ederek Hataylılarla bir araya geldiler. Biz Konya olarak Hatay’daki sorunlar bitene kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla buradaki sorunların çözümü için ekibimizle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu