Ekonomi

Bakan Göktaş: Engelli vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz

Bakan Göktaş, Milli Vefa Projesi ile ihtiyaç sahibi olup temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve kendi öz bakımını yapamayan yaşlı, engelli ve ağır kronik hastalığı olan vatandaşları yalnız bırakmadıklarını bildirdi.

Bakan Göktaş, bu yıl 7 bini aşkın işçi ile 127 bini aşkın yaşlı ve engelli vatandaşın barınmadaki temel ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflediklerini belirtti. “Ekiplerimiz düzenli olarak vatandaşlarımızın evlerini ziyaret ederek evlerinin ve kişisel temizliklerini sağlıyor. Bu doğrultuda ulusal programa dönüştürülerek ülke genelinde uygulanan Vefa Projesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına periyodik olarak kaynak aktarıyoruz. .”terimleri kullandı.

“Kimseyi geride bırakmayan toplum anlayışıyla hareket ediyoruz”

Milli Vefa Projesi kapsamında öncelik sırasının ihtiyaç sahibi vatandaşlara olduğunu belirten Bakan Göktaş, detayları şöyle anlattı:

“Asır Türkiye vizyonuyla kimseyi geride bırakmayan toplum anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda Milli Vefa Projemiz ile yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 60 kişiden kişisel bakımla ilgili temel ve zaruri ihtiyaçlarını karşılayamayanlar ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu olanlar yaşıyor.İnsanların olduğu hanelerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz.”

Her vatandaşın ihtiyacına cevap verecek şekilde sosyal hizmet faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Bakan Göktaş, şunları kaydetti: “Engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Bu kapsamda onlara yönelik sosyal hizmet modellerimizi daha titiz, daha şefkatli ve daha sevecen bir şekilde sürdüreceğiz.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu