Haber

Ankara Emniyeti, tartışmalara yol açan 15 Temmuz paylaşımını kaldırdı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yeni görsellerinin yer aldığı paylaşım bir süre sonra silindi.

YENİ 15 TEMMUZ GÖRÜNTÜLERİ 9 KASIM’DA PAYLAŞILDI

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yeni görüntüler Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yayımlandı. Paylaşımda, “O hain geceyi unutmadık, unutulmasına izin vermeyeceğiz” denildi. Görüntülerde darbecilerin Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne saldırdığı anlar görüldü.

YORUMLAR YAPILDI: “Anayasa Mahkemesi’ne Tebligat Yapılıyor”

Yargıtay’ın Can Atalay davasıyla ilgili Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması gündemdeyken yapılan bu paylaşım, bazı kullanıcıların “Anayasa Mahkemesi’ne mesaj gönderiliyor” yorumu yapmasına neden oldu.

YAYIN BİR ZAMAN SONRA SİLİNDİ

Sosyal medyadaki eleştirilerin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün söz konusu paylaşımı sildiği ortaya çıktı.

YÜKSEK MAHKEME, AYM ÜYELERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Türkiye tarihinde bir ilke imza attı. Gezi Davası’nda tutuklanmasının ardından TİP’ten milletvekili seçilen Can Atalay hakkında hak ihlali olduğunu belirten Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunarak tahliyesine karar verdi. .

MUHALEFETTEN “DARBE GİRİŞİMİ” YORUMU

Konuya ilişkin CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Bu karar açık bir darbe girişimidir. Can Atalay’ı mağdur eden bir karardır ama hedefleri sadece Can Atalay ile sınırlı değildir. Anayasayı hiçe saymak, Anayasaya direnmek, anayasayı ortadan kaldırmak demektir. Anayasal sistem ve doğrudan saldırı.” “Bu Yargıtay’ın darbe girişimidir” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Hukuk

haberbanaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu